Використання пам'ятників із бетону давно стало звичною справою. Бетонні пам'ятники виготовляються за схожими технологіями, але форма потрібна в кожному процесі, не залежно від дизайну та інших вимог. Це щось необхідне і незамінне, без якого ніякий пам'ятник не вийде.
Форми для створення бетонних пам'ятників використовуються найрізноманітніші, починаючи від дизайну і закінчуючи матеріалом, із якого вони зроблені. Такі форми бувають зі скловолокна, з АБС пластика, поліуретанові.
Бюджетним варіантом залишаються форми з АБС пластику. Форми зручні у використанні, але є одне «але». Розпалублення можливе тільки тоді, коли плита зовсім висохла. Так що таких форм має бути достатня кількість, оскільки потрібно чекати до повного висихання бетону. Але це єдиний мінус. Величезним плюсом є те, що пластикові форми для бетонних виробів не потребують опалубки, пропарювання, функцій вібростолу, і до того ж не вимагає змащення. Форми такого типу придатні до використання гарантовано 300 циклів.
Виготовляють форми і зі склопластику. Такі форми мають найвищу міцність. Роблять їх зі скловолокна. Крім міцності, вони ще й стійкі до ультрафіолету. Форма в своєму складі має 3-4 шари скловолокна, вони просякнуті поліефірною смолою. Кожна форма має свій малюнок, свій візерунок, який і формує майбутній рельєф плити. Для зручності в роботі форма прикріплюється до спеціального металевого каркасу. Продуктивність такої форми - 50 виробів з однієї форми. Сценарій виробництва звичайний, правда, вироби витягувати можна і сирими. Не варто чекати повного висихання, як з пластиковими.
Форми для бетону виготовляють так само і з поліуретану. Цей матеріал ніяк не можна назвати бюджетним, він досить дорогий. Відповідно і форми виходять дорогі. Ціна форми розраховується відповідно до ваги самої форми. Починати виробництво бетонних пам'ятників дорогувато, але все дуже швидко окупляється. Тому що вироби, зроблені таким шляхом, коштують теж недешево. Бетон заливається в поліуретанову форму, яка знаходиться в металевій оправі і закріплена на вібростолі. Дістають вироби через 12 годин після сушки, плити виходять дуже красиві і міцні, не дивно, що і ціна на них висока.
Процес виготовлення пам'ятників із бетону простий, навіть по-своєму елементарний. Але кожна дрібниця може впливати на якість готових виробів, тому дрібниці ці потрібно продумувати до кінця. А вибір такого важливого інструментарію, як форми для бетону, вимагає і зовсім багато часу. Потрібно також врахувати все, порівняти вимоги з можливостями і очікуваним результатом.