Спорудження пам'ятника дуже значимо в житті людини. Це певний знак у пам'ять про покійного. На згадку про людину, який був дорога. Після того, як людина переходить в інший світ, усе змінюється, але не змінюється ставлення до неї. Пам'ятник стане ще одним знаком про те, що її пам'ятають. Тому він повинен бути якісним і довговічним.
Прекрасним пам'ятником саме такого типу є вироби з граніту. Пам'ятники з граніту довговічні, стійкі до умов погоди, доступні в придбанні. Гранітний пам'ятник вимагає трохи часу в процесі створення. А все тому, що для створення пам'ятника, граніт піддається обробці. Часто такий процес має багато етапів. Пам'ятники з граніту вимагають зусиль багатьох фахівців, так само помітні витрати по часу, але це ніщо, якщо порівнювати з результатом.
Граніт - матеріал, доступний у природі. Але для виготовлення пам'ятника не годяться всі породи. Ті, які розширюються в спеку і навпаки - звужуються в холод, не підходять. Вони годяться лише для оздоблювальних робіт. Для пам'ятників же потрібна порода, стійка до перепадів температури.
Якість майбутнього пам'ятника безпосередньо залежить від способу видобутку каменю. Якщо з температурою все зрозуміло, то з походженням ще треба повозитися. Способів видобутку кілька, але саме від них і залежить якість матеріалу, відповідно, і ціна. Найбюджетнішим способом видобутку є вибухи. За допомогою вибухів, спрямованих у породу, можна отримати багатотонний шмат граніту. Це швидко, дешево, але не зовсім якісно. Річ у тому, що так створюються мікротріщини, згодом вони дають про себе знати. Недобре, коли через кілька років пам'ятник почне давати тріщини.
Якісного результату можна досягти за допомогою спеціальних машин, які ріжуть граніт на блоки, а потім і на сляби, тобто, на плоскі гранітні скиби. Уже з них потім і створюються пам'ятники високої якості.
Коли вже є готові заготовки, можна приступати і до створення самого пам'ятника. Спочатку все узгоджується з клієнтом, який він пам'ятник з граніту купити хоче. Потім вже запускається процес обробки. Обробляють гранітну заготовку за допомогою алмазних дисків. Шліфують до тих пір, поки поверхня не стане зовсім гладкою, але матовою. Якщо потрібно досягти глянцевої поверхні, то потрібно полірувати ще. Так само за допомогою хімічних реагентів можна додати колір, зістарити вид та інше.
Гранітний пам'ятник дуже практичний, його ціна повністю себе виправдовує. А можливості оформлення і зовсім не залишають конкурентів. На пам'ятник з граніту можна нанести написи різного формату, надрукувати фото, зробити гравіювання і т.д. Усе залежить від побажань замовника.