На сучасному ринку можна знайти покрівельні матеріали на будь-який смак та гаманець. Зараз великою популярністю користуються бюджетні види покрівельних матеріалів: м'які (бітумні) черепиці та металочерепиці. Оскільки це дешеві матеріали, то вони мають не лише переваги, але й недоліки. У кожного з нас виникає питання: що краще бітумна черепиця або металочерепиця? Щоб вибрати той варіант, який найкраще підійде, потрібно детально розібрати їх характеристики. 

Зовні металочерепиця імітує натуральну покрівлю та має захисне полімерне покриття. Основа м'якої черепиці - бітумне покриття. Її поверхня може бути захищена сланцевою, базальтовою або кам'яною крихтою різного кольору. 

Листи м'якої черепиці, порівняно з металочерепицею, дуже маленькі. Металочерепицеві листи можуть бути  від 0,5 м до 13 м довжиною. Це залежить лише від транспорних та монтажних можливостей. Тому для складів, виробничих чи торгівельних приміщень доцільніше використовувати металочерепицю. Але ухил повинен бути не менше 14 градусів. М'яка черепиця чудово підходить для даху складної форми (великоформатний дах дасть велику кількість відходів). 

Асортимент теж вплине на ваш вибір. З бітумної черепиці можна зробити цікаві мозіїчні сюжети і її товщина всього 3 мм. А металочерепиця має різні форми та кольори. Тут вам вирішувати. Обидва метеріали легкі.

Монтаж не завдасть вам клопотів (обох видів). При укладанні металочерепиці потрібна обрешітка, а при укладанні бітуму - ОСБ або вологостійкі фанери. 

В середньому гарантійний термін різні виробники дають на металочерепицю від 1 до 12  років, а на бітумну черепицю від 10 до 20. Це залежить від товщини металочерепиці та якості сталі. Термін служби завжди залежить від правильного монтажу. Будь-який матеріал постаріє і потребуватиме заміни. Як швидко? Залежить найбільше від вас. 

Обидва матеріали мають високий ступінь гідроізоляції, але металочерепиця переносить більші перепади температур. Металочерепиця взагалі не поглинає воду, а бітумна черепиця потребує установку вологостійкої підстави.

Металочерепиця більш стійка у агресивних середовищах. Буває таке, що господарям потрібно залізти на дах, щоб прибрати листя чи ще щось. Варто знати, що в жарку погоду на м'яку черепицю краще не лізти (вона нагрівається і може порушитись цільність). А ступати на металочерепицю варто обережно - може залишитись вм'ятина.

Скоріше вирішуйте, яка черепиця краща саме для вашого будинку та заходьте на сайт інтернет-магазину компанії "Урсус" та вибирайте черепицю на будь-який смак! В наявності черепиця корамік, покрівля БРААС та натуральна керамічна черепиця.

Поспішайте замовити найкращу черепицю тільки у нас на заздрість сусідам!