Зима невпинно наближається, і приходить вона не сама, а з собою приносить холоди. І, як не крути, єдиним какао та пледом зігрітись важко. Тому актуальною є тема твердого палива. Запитання, яке цікавить власників твердопаливних котлів та пічок: що вигідніше дрова чи брикети? Спробуємо знайти відповідь.

Брикети для опалення - відносно нове явище на українському ринку твердопаливних матеріалів. Вони виготовляються з горючих відходів та спресовуються у вигляді цеглинок, циліндрів чи шестигранників. З цього факту, принаймні одну перевагу бачимо вже: безвідходне виробництво, яке береже екологію планети. Такі брикетки по-іншому ще називають євродрова.

Щодо відгуків про брикети, маємо досить полярні думки. Одні вважають, що дрова кращі, тому що дають більше тепла, хоч і визнають, що вони згорають набагато швидше і у зберіганні не такі компактні, як брикети. Інші ж стверджують, що давно відмовились від дров і користуються лише їх євро модифікацією. Спробуємо розібрати, чому цей вид палива має такі неоднозначні характеристики і чи є він вигіднішим за дрова.

Найперше, що слід зауважити - це те, що якість брикетів для опалення відрізняється, і ті, хто натрапив на недобросовісного постачальника, звісно ж, будуть незадоволені продукцією.

Якісні брикети відрізняються такими позитивними сторонами:

- містять менший відсоток вологи, ніж дрова;
- мають високу тепловіддачу;
- горять в два рази довше ніж дрова, тому не потрібно закладати так часто;
- негроміздкі та зручні в зберіганні;
- не забруднюють приміщення, де зберігаються;
- залишають менше попелу;
- закладання такого палива теж набагато простіше та чистіше.

Проте є деякі вимоги зберігання та транспортування, які можна віднести до недоліків євродров. Обов'язково зберігати брикети в сухому приміщенні. Ще одним із мінусів такого палива визначають ціну. І справді, брикети коштують приблизно в 2 рази дорожче, ніж дрова. Проте, якщо порахувати вартість опалення, а не самого палива, картина змінюється і в середньому, ціна опалення зрівнюється, або становить 7 %, проте аж ніяк не 50 %.

Брикети оптом та вроздріб ви можете купити на сайті компанії "ГАРДАРИКА ТРЕС". Ми пропонуємо якісну сировину, яка не шкодить ні навколишньму середовищу, ні здоров'ю людини. У списку продукції торф'яні брикети, брикети піні кей, брикети з лушпиння соняшника типу Nestro, європіддони, піддони «американка». В продукцію не додаємо хімічних добавок, сировина екологічно чиста. Ми працюємо у цій сфері уже більше 5 років і знаємо, як зробити якісне біопаливо. Нехай у вашому домі буде тепло!