Новий вид твердого палива поступово набуває популярності і в Україні. Такий варіант є безпечним для здоров'я та не шкодить навколишньому середовищу. Паливний брикет виготовляється з відходів деревооброблювальної та харчової промисловості. Це може бути дерев'яна тирса, лушпиння рису, гречки чи насіння. Часто використовують недорогі матеріали, які мають енергетичну цінність: солому чи торф.

Головною перевагою такого палива вважають високу температуру горіння. Це пояснюється тим, що брикети мають нижчий вміст води порівняно з дровами. У перших вона 4-8%, тоді як при правильному зберіганні дрова мають 15-20% вологи. Також цій позитивній характеристиці сприяє висока щільність. Це означає, що вміст горючої речовини на одиницю об'єму вищий, ніж навіть у дуба.

Які ж бувають паливні брикети?


За формою євродрова поділяють на три види:

1. піні-кей;
2. руф;
3. нестро.

Найбільшою щільністю характеризуються брикети піні-кей. По формі перерізу це може бути квадрат або шестигранник. По центру наявний скрізний отвір, який забезпечує рух повітря, завдяки чому брикет краще горить.

Паливні брикети руф мають форму цеглини невеликого розміру. Серед названих вони мають найменшу щільність.

Брикети нестро виготовляються у формі циліндра і мають середню щільність.

У торф'яних брикетів особлива форма, яка не схожа на інші. Такий вид через наявність хімічних домішок в складі не рекомендують використовувати в домашніх умовах. Вони більше підійдуть для промислових котлів та пічок, які здатні працювати на низькоякісному паливі.

За матеріалом виготовлення розрізняють такі брикети.

1. Брикети з насіння. Такий вид має найбільшу теплотворність завдяки низькій зольності та наявності олії, яка виділяє енергію при горінні.

2. Брикети з дерева. Вони займають друге місце по калорійності.

3. Брикети з соломи. Також мають хороші якості і не дуже уступають вищеназваним матеріалам.

4. Брикети з тирси. Це трав'яна рослина. Теж мають досить низьку зольність та хорошу тепловіддачу.

5. Брикети з рису. Лушпиння рису має високу зольність та малу тепловіддачу.

Отже, найкращими та найбільш вигідними можне назвати брикети з дерева та насіння. При виборі брикетів варто звертати увагу на показники зольності, тепловіддачі та вологості. Якщо ви прихильник ефективності, зручності та чистоти - радимо обрати дерев'яне паливо.

Обрати якісні брикети руф, піні кей та нестро ви можете в інтернеті. Наша компанія пропонує якісний товар за приємними цінами. При замовленні продукції оптом гарантуємо знижки, які обговоримо у особистому порядку.