Напевно, у кожному домі користуються махровими рушниками в ванній, кухні, їдальні. Ця тканина заслужено здобула таку популярність серед споживачів. Вона відрізняється своєю практичністю та гарним зовнішнім виглядом водночас. Кухонні рушники з цієї тканини не залишають плям та розводів після протирання, а рушники для тіла, ніг та лиця з махри чудово вбирають вологу та надзвичайно приємні до тіла. На дотик махрові рушники м'які та ніжні.

Проте, з часом, при неправильному догляді, ця тканина втрачає свої особливі властивості — вона стає жорсткою.

Причин може бути декілька.

1. Жорстка вода, яка негативно впливає не тільки на тканину, а й на шкіру людини.
2. Спосіб прання не відповідний до вказаного на етикетці виробу.
3. Низькоякісний порошок.
4. Погана якість самого рушника.
5. Непідходящий спосіб сушки.

Якщо ж, все-таки, ваш рушник втратив м'якість, не завжди слід бігти і купувати новий. Існує декілька способів цьому зарадити. Рекомендуємо спробувати, і ви точно знайдете той, котрий буде дієвим у вашому випадку.

Перший спосіб: спробуйте додати під час наступного прання у воду трішки оцту або солі. Пропорції слід розраховувати згідно кількості білизни, яку пратимете. Прасувати рушник рекомендують ще коли він вологий, додаючи під час цього пару.

Другий спосіб: ручне прання. Наші пращури прали виключно руками і такий спосіб допомагав зберегти ніжність та м'якість тканини. Як не крути, темпи життя значно прискорились і сучасна людина іноді просто не має часу для такого прання. Проте, якщо ви бажаєте зробити махрові вироби м'якішими, на це можна виділити годинку. Замочіть рушник попередньо в мильній теплій воді, потім промийте господарським милом. У воду можете додати не звичайну сіль, а морську, що забезпечить набагато помітніший та довговічний ефект.

Третій спосіб: найлегший. Цей варіант не потребує ніяких експериментів чи незвичних методів. Кондиціонер для дитячої білизни зробить рушник м'яким та пухнастим. Після його використання, зазвичай, навіть не потрібне прасування.

Не рекомендують сушити махрові вироби під прямим сонячним промінням, краще повісити їх в тіні. До речі, якщо перед сушкою струснути рушник, то процес висихання пришвидшиться, адже ворсинки зможуть стати на свої місця.

Отож, дані методи не гарантують 100 % результат, проте спробувати варто! Якщо ж нічого не допомогло, то можливо варто просто придбати новий рушник. Вигідну покупку махрових виробів ви можете здійснити на сайті компанії «Аватон». Цей український виробник, визнаний найкращим серед інших вітчизняних компаній у даній галузі. Ви варті найкращого!