Коли з приходом холодів, люди починають масово хворіти, наприклад, грипом, не всі починають відразу ж лікуватися. Часто надія покладається на імунітет. Що це і яка його роль для людського організму?
Природа подбала про те, щоб організм кожної людини міг боротися самостійно з усякими вірусами, інфекціями, захворюваннями. Така здатність організму називається імунітетом. Як би ми не намагалися обмежити доступ шкідливим мікроорганізмам, вони все одно проникають в наше життя. Але не приносять шкоди саме тому, що імунітет здатний боротися. Ми можемо і не знати про те, що в нашому організмі були ті чи інші мікроорганізми і що вони небезпечні. Але буває і таке, що імунітет ослаблений, і він вже не може так добре захищати наш організм він негативних впливів. Тоді йому потрібно допомагати. Натуральні препарати прекрасно справляються з цією функцією.
Як дізнатися, чи нормально працює імунітет? Якщо у людини він сильний, це не дає гарантій на те, що вона зовсім не хворітиме. Буде, але дуже рідко і ніяких ускладнень не передбачається. Якщо ж хвороби постійні, переходять у хронічні, весь час спостерігаються ускладнення, самопочуття погане, а енергії немає і немає, то це все ознаки того, що імунітет ваш ослаблений і потребує допомоги. Інакше вам доведеться весь час воювати з захворюваннями.
Негативно впливають на імунітет і послаблюють його кілька факторів. Це негативні емоції, тривалі стреси. Дуже придалися б заспокійливі препарати. Так само впливає і недостатньо сну. Якщо людина не буде спати необхідний йому час щодоби, то ослаблення імунітету не минути. Якщо у вас режим не передбачає достатньо сну, негайно вживайте заходів, інакше все це позначиться на вашому здоров'ї, причому негативно. Так само обов'язково потрібно стежити за тим, що ви їсте, як і коли. Збалансоване і систематичне харчування - запорука вашого здоров'я. Організм повинен отримувати необхідні дози вітамінів і мікроелементів для того, щоб функціонувати нормально. Якщо він цього не отримує, система імунітету починає давати збої. Шкідливі звички не просто так назвали шкідливими. Вони знищують в організмі вітаміни, корисні мікроелементи. Відповідно збиток вітамінів не сприяє імунітету, і він починає кульгати. У таких випадках вітаміни і мікроелементи потрібно вживати додатково. Але якщо ви не припините палити, вживати алкоголь, то немає ніякого сенсу їх приймати. Вони все одно будуть знищені.
Якщо ці фактори залежать від самої людини, то є й такі, які їй непідконтрольні. Ідеться про вік людини, несприятливу екологію, сонячні промені, перепади температури. Все це теж позначається на здоров'ї. Тобто, спочатку на імунітеті, а потім, коли він не справляється із зовнішніми подразниками, організм починає хворіти.
Так що потрібно максимально приймати корисні речовини разом зі збалансованим харчуванням, позбавиться від шкідливих звичок, досить спати і не перевтомлюватися.