Протягом останніх трьох хвилин ви стоїте в черзі і дивитесь, як меленький червоний автомобіль намагається припаркуватись. І якщо водієм виявилась жінка, ви буркочете під ніс: «жінки просто не вміють паркуватись, її потрібно відправити на уроки водіння для жінок.

Або, можливо ви спостерігаєте, як чорний БМВ з тонованими вікнами прослизає між машинами на довгій трасі і думаєте: «хлопці такі нерозумні за кермом!».

Всі ми причетні до стереотипів стосовно статі водія. Колись ви точно давали вирок: «чоловіки краще водять», або ж «жінки мудріші за кермом».

Проте і справді, коли говорити про водіння, то бажаєте ви це визнати чи ні, існують певні розбіжності між протилежними статями. Фізичні відмінності відіграють на дорозі роль, більшу, ніж ви могли б уявити.

Гормональні відмінності.

Тестостерон підвищує проникливість чоловіків. Як не дивно, але цей гормон збільшує швидкість візуальної обробки, надаючи їм перевагу у таких задачах як парковка, адже чоловік фіксує очима обставини та отримує доволі точну інформацію про відстань, об'єкти, символи. Також це дозволяє чоловікам реагувати швидше на дорожні умови. Проте часто тестостерон спонукає до ризиків, що не доречно на дорозі.

Жіночий гормон естероген може збільшити проміжки уваги, дозволяючи прекрасній статі концентруватися краще. До того ж, дослідження показали, що жінки мають кращу пам'ять завдяки естерогену. А це важливо для того, щоб згадати об'їздний маршрут чи специфіку дороги (особливо у нашій країні).

Але найбільша відмінність між домінуванням тестостерону у чоловіків та естерогену у жінок демонструється у їхній поведінці. Часто естероген зв'язують з емпатією, співчуттям. Тому водії-жінки частіше дотримуються правил дорожнього руху, пропускають інших водіїв та уникають поведінки, пов'язаної з ризиком.

Будова мозку.

Чоловіки мають краще відчуття напрямку, тоді як жінки краще пам'ятають маршрути. Гіпокамп - це частина мозку, яка дозволяє формувати розумові карти та рухатись по міських вулицях і не заблукати. Дослідження довели, що чоловіки використовують цю частину мозку частіше, ніж жінки.

З іншого боку, жінки краще пам'ятають орієнтири та об'єкти завдяки наявності більшої кількості нейронних зв'язків у лобовій частині. 


Чоловіки мають більшу площу у тім'яній частці мозку, яка відповідає за просторову орієнтацію, психічну рівновагу, що необхідне для паркування чи розвороту.
 
Як висновок можна сказати, що чоловіки відповідно до біологічних особливостей, можуть бути більш майстерними у водінні, а жінки роблять це більш безпечно.

Проте обидві статі можуть водити вправно, а особливо, якщо відвідують уроки водіння та люблять навчатись чомусь новому.