Шокова заморозка продуктів - це промислова технологія, яка допомагає максимально зберегти смакові, естетичні та корисні властивості продуктів. Заморозці підлягають як готові продукти, так і напівфабрикати, виготовлені з м'яса, риби, овочів, грибів. Такий спосіб зберігання допомагає заповільнити біохімічні процеси, які призводять до псування продуктів. «Шокуюча» швидкість заморозки забезпечує максимальне збереження зовнішнього вигляду, смакових властивостей та поживної цінності продуктів. Через те, що такий спосіб не потребує використання консервантів, цукру чи будь-яких інших добавок, така продукція користується великим попитом. Також перевагами таких продуктів є легкість приготування та довгий термін зберігання.

Кожен вид продуктів має свої особливості, тому температурні режими шокової заморозки та її тривалість відрізняються.

Декілька прикладів:

1. шокова заморозка птиці. Тривалість заморозки від 2 до 24 годин;
2. шокова заморозка риби. Температура від -35°С до -25°С;
3. шокова заморозка м'яса. Від 18 до 36 годин при температурі від -35°С до -25°С;
4. шокова заморозка напівфабрикатів. Тривалість: до 3 годин, температура в камері: від -37°С до -35°С;
5. шокова заморозка кулінарної продукції триває від 1 до 5 годин при температурі від -37°С до -35°С.

Переваги шокової заморозки продуктів в порівнянні з традиційним способом заморожування:

- втрати продукту зменшуються приблизно у 2-3 рази;
- час заморозки в 3-10 разів менший;
- до 2 разів скорочуються площі виробництва;
- термін окупності також зменшується.

Продукти, оброблені таким способом, мають не пошкоджену клітинну структуру. Це пояснюється тим, що висока швидкість заморозки дозволяє форсовано перейти з рідкої форми в тверду і кристали, які формуються при цьому, значно менші, ніж при звичайному заморожуванні та практично одночасно в клітині та міжклітинній перегородці.

Таким способом отримуємо, екологічно чистий продукт. Відсутня термічна чи хімічна обробка.

Шокова заморозка гарантує бактеріологічну чистоту продуктів, адже різка зміна температурної зони життєдіяльності забезпечує те, що ряд типів бактерій не розвивається. Також скорочується втрата маси продукції, адже попереджене висихання. Саме тому ж і харчова цінність, смакові якості та аромат залишаються незмінними.

Така технологія відкриває нові можливості для розвитку бізнесу. Зателефонувавши до нас, ви можете отримати безкоштовну консультацію щодо шокової заморозки будь-яких продуктів. Для покупки спеціального обладнання переходьте на сай компанії.