Тепло, дім та затишок. Ці асоціації зазвичай виникають, коли ми говоримо про камін. Так, як сучасні інтер'єри вражають своєю різноманітністю та неординарністю, каміни теж міняють звичний образ.

Сьогодні дизайнери пропонують оформлення каміну на будь-який смак: від вишуканої класики — до сучасного мінімалізму. Стилістика облицювання каміну повинна гармонійно доповнювати інтер'єр дому.

Однак, слід не забувати, що матеріали для облицювання можуть відігравати не тільки декоративну роль. До прикладу, деякі види можуть накопичувати тепло та поступово віддавати його навіть після того, як вогонь погас.

Перед тим, як говоритти про матеріали, розглянемо види облицювання камінів.

1. Портал. Такий різновид полягає в тому, що камінна топка встановлюється в стіну чи стінну нішу.

2. Пристінні облицювання — найбільш поширений вид. Він застосовується, якщо камін вмонтований поблизу стіни.

3. Кутові облицювання. Це своєрідна альтернатива пристінним з єдиною різницею: камін знаходиться в кутку приміщення

4. Острівне облицювання розташоване в центрі кімнати, або на значних відстанях від стіни. Доречне у великих приміщеннях.

5. Пічне облицювання. Камін у такому разі нагадує класичну піч. Саме такий вид найкраще зберігає та акумулює тепло.

Оздоблення каміну каменем зберігає лідерські позиції. Натуральний камінь — найбільш поширений матеріал для облицювання топки. Це пов'язнано з якістю матеріалу, його довговічною службою та естетичним виглядом. Якщо ж бюджет не дозволяє зробити оздоблення мармуром чи гранітом, то на ринку сьогодні представлений великий вибір штучних каменів, які імітують натуральний.

Мармур.

Це вишуканий матеріал, який надасть відповідної атмосфери приміщенню. Проте така розкіш обійдеться не дешево, адже матеріал дорогий, та й повозитися з ним доведеться добряче. Щоб підігнати елементи, потрібно досить багато часу. Одним із мінусів також є те, що він не має високих показників теплозбереження. Проте, значна перевага мармуру в тому, що він прослужить вам довше, ніж будь-який інший камінь.

Граніт.

Теж належить до вишуканих варіантів облицювання. Для його встановлення потрібна кропітка праця майстра, проте по завершенню робіт ви отримаєте довговічний та міцний варіант облицювання. Камінь також має не найвищі теплозберігаючі властивості, проте не боїться перепадів температур, що особливо актуально для власників будинків без альтернативного способу опалення.

Облицювальни цегла.

Такий матеріал непогано зберігає тепло та є недорогим.

Штучний камінь.

Це недороге, проте вигідне рішення. Таке облицювання не тільки красиве, а й ефективне. Завдяки пористій структурі, штучний камінь чудово зберігає тепло. Доступна ціна та відносно невелика вага — безумовні переваги матеріалу.

Також для облицювання використовують гіпсокартон, дерево і спеціальну вогнестійку штукатурку.

Каміни та їх облицювання представлені в широкому асортименті на сайті компанії ТОВ «Професійний сервіс».