Антифриз застосовується для захисту системи охолодження від замерзання. Рідину рекомендують застосовувати замість води, так як антифриз має властивість не замерзати навіть при низьких температурах. Рідини такого типу мають чудову теплопровідність і невелику випаровуваність. Окрім того, вони не розпадаються при нагріванні, не виділяють шкідливих речовин і не викликають корозії деталей системи охолодження.

Значення різних цифрових позначок на атифризах.

Антифриз, на якому є позначка «40», містить 53 % етиленгліколя і 47 % води, при 20 °C має питому вагу 1,072 і замерзає при температурі -40 °C. Має жовтуватий колір рідини.

Антифриз, на якому є позначка «65», містить 66 % етиленгліколя і 34 % води, при 20 °C має питому вагу 1,083 і замерзає при температурі -65 °C. Має оранжевий колір рідини. Застосовується в автомобілях, що експлуатуються при дуже низьких температурах зимою.

Окрім застосування готових антифризів, можна застосовувати концентрований етиленгліколь, який змішується з водою у відсотковому співвідношенні. Відсоткове співвідношення замежить від місцевих кліматичних умов.

Етиленгліколь являє собою рідину без кольору та запаху, що добре розчиняється в воді. Хоча етиленгліколь в чистому виді замерзає при температурі -12 °C, його суміш з водою має властивості знижувати свою температуру замерзання.

Температура кипіння і в'язкість антифризу майже такі самі, що і в води. Корозійний вплив на метали та гуму незначний. Охолоджуюча рідина зберігається в будь-якій металічній тарі, що має бути щільно закрита. Попадання антифризу в організм людини протипоказане, тому що він дуже токсичний і може викликати тяжке отруєння. Перекачування антифризу дозволяється тільки насосом.

Профілактичні заходи перед заправкою системи охолодження антифризом:

1) очистити систему охолодження від накипу і промити чистою гарячою водою, яку після цього слід одразу вилити (антифриз, розбавлений надто великою кількістю води буде замерзати при нижчих температурах);

2) забезпечити герметичність прокладки головки циліндрів системи охолодження;

3) замінити зіпсовані шланги системи охолодження, якщо це потрібно;

4) усунути протікання радіатора в разі необхідності.

При заправці системи охолодження антифризом треба враховувати особливості його теплового розширення: антифриз слід заливати на 5-6 % менше, ніж при заправці чистою водою. Адже вода має більш низьку температуру кипіння, в порівнянні з етиленгліколем, тому випаровується більше. Слід кожного дня перевіряти рівень антифризу в прогрітому двигуні і при необхідності додавати чистої кип'яченої води.

ТзОВ «Леоблу» пропонуємо антифриз для авто, що не містить силікатів, нітратів та боритів і є ефективним при низьких та високих температурах. Замовити антифриз ви можете на сайті або за контактним номером в менеджера-консультанта.