Люстри є довгостроковим вкладенням в обстановку будинку і в настрій його жителів. Дизайнери помітили, що інтер'єр будь-якого приміщення перевтілюється в променях світильника. Це відбувається завдяки незвичайному заломленні і відбиття світла люстри. Одеса пропонує широкий вибір люстр, торшерів, бра як для приміщень, так і відкритих терас, веранд.

З якого матеріалу вибрати люстру.

Скляні люстри в Одесі найбільш популярні. Одесити асоціюють скло з сонцем і морем. Кришталеві і різнокольорові скляні люстри з підвісками підійдуть в великі кімнати і зали. Вдень підвіски будуть переливатися в променях яскравого сонця, а ввечері відображати хитромудрі візерунки.

Для веранд і терас краще використовувати тканинні люстри. Вони створять затишний стиль і літній настрій в будь-яку погоду. Якщо тераса відкрита, то в заходах безпеки скляні люстри вішати не рекомендують. Оскільки погода в приморських містах мінлива, сильні вітри з моря можуть розбити скляні світильники.

Зверніть увагу! При використанні тканинних абажурів або пластикових плафонів, ознайомтеся з технічними характеристиками світильника. Там вказується максимально можлива потужність ламп. Лампочки вище зазначеної потужності вкручувати в світильники заборонено.

Найбільш практичними вважають люстри з пластмасовими або металевими плафонами. А також світильники зовсім без плафонів, де головну роль відіграють власне лампи (розжарювання, люмінесцентні, діодні).

Щоб вибрати матеріал плафонів, потрібно відповісти собі на такі питання:
- для якого приміщення підбирається люстра (в будинку, на вулиці);
- як швидко буде забруднюватися люстра. За скляними люстрами набагато легше доглядати;
- який стиль приміщення.

Як вибрати люстру під певний стиль кімнати.

Будь-яке приміщення, будь-то вітальня або коридор, має свій стиль. І світильники не повинні вибиватися із загальної картини: люстри в класичному стилі підійдуть саме класичному інтер'єру. У цьому стилі виробники пропонують всілякі варіанти:

- плафони матові, прозорі, з кольорового скла, з візерунком, орнаментом, інкрустацією стразами, металом;

- з кришталевими або скляними підвісками і елементами; 

- кількість плафонів від 1 до 15;

- колір арматури (бронза, мідь, нікель, хром, білий, чорний);

- з візерунками на арматурі і вензелями;

- з висотою підвісу від 0,1 м і до 1,5-3 м.

Якщо обстановка кімнат не витримана в певному стилі, то найкраще підійдуть люстри модерн.

Дизайнери інтер'єрів пропонують при змішуванні стилів вибирати кілька базових предметів. Вони будуть залучати до себе більше уваги. Це стосується і люстр, торшерів, бра.

Коли вибираєте люстру самостійно, керуйтеся не тільки тим, що «вона красива». Враховуйте розмір приміщення, висоту стелі, обстановку в кімнаті, складність догляду за світильником. Змоделюйте ситуацію, чи легко самому замінити лампочку. Якщо ви все обдумали і врахували - купуйте.