У роки Великої Вітчизняної був сформований і повністю реалізовував поставлені державою завдання Ярославський центр дизельного двигунобудування. Ярославський моторний завод, перейменований у «Автодизель», практично монопольно контролював ринок колісної вітчизняної спецтехніки. Лідерство в використанні своїх двигунів підприємство досягало насамперед шляхом переходу виробників на випуск бульдозерів з гідромеханічною трансмісією, де затребувані високооборотні дизелі.

Головною проблемою Ярославського автомобільного заводу до Великої Вітчизняної війни була відсутність власного виробництва двигунів, без яких стримувалось зростання випуску машин, гальмувалася розробка більш сучасних вантажівок. Реконструкція підприємства та будівництво моторних цехів почалися напередодні війни. Після її закінчення ці роботи поновилися, і вже в 1945 році був готовий дослідний зразок нового радянського семитонного вантажного автомобіля з дизельним двигуном «ЯАЗ-200». Спочатку на ньому стояв дизель американської фірми ОМС і кабіна від американського вантажівки «Брокуей», виконана повністю з металу. Після того як завершилися випробування чотирициліндрового двотактного дизеля «ЯАЗ-204», його почали встановлювати на ЯАЗ-200.

Двотактний чотирициліндровий дизельний двигун «ЯАЗ-204» мав робочий об'єм 4650 см2, розвивав швидкість в 120 к.с. при 2000 об/хв., устатковувався продувочним насосом типу «Руте». Сам двигун був досить компактним, але дуже важким, його маса без зчеплення і коробки передач складала 800 кг. Взагалі, за конструкцією він був багато в чому нетрадиційний. Клапани в голівці циліндрів служили тільки для випуску відпрацьованих газів. Впуск повітря в циліндр йшов через 64 продувних вікна діаметром 8 мм, зроблених в його гільзі та перекритих кромкою поршня.

По тепловому режиму дизель ЯАЗ-204 був перенапружений з досить малим моторесурсом, хоча рік від року йшла копітка робота по його збільшенню. З ростом довговічності та надійності стало можливим форсувати цей двигун. Його потужність з 1961 року підняли до 120 к.с, а для повно-приводної модифікації МАЗ-502 і сільського тягача МАЗ-200В потужність сягала 135 к.с. ЯАЗ-200, який мав споряджену масу 6400 кг, міг вільно буксирувати причіп масою 9500 кг і перевозити в своїй вантажній платформі ще 7000 кг вантажу. Автомобіль розвивав швидкість до 65 км/год і витрачав 30 - 35 л дизельного палива на 100 км шляху. 

Водії першого автокомбінату Главмосавтотранса Іван Нічего і Борис Чаплі поставили собі за мету збільшити продуктивність праці і встановили на свій звичайний МАЗ-200В замість чотирьохциліндрового дизеля «ЯАЗ-204» шестіциліндровий дизельний двигун «ЯАЗ-206А» потужністю 160 к.с. від автомобілів ЯАЗ-210. 

Всупереч тому, що двигуни ЯАЗ-204 вже давно зняті з виробництва, в експлуатації в різних галузях промисловості країн колишнього СРСР знаходиться велика кількість таких дизелів, раніше випущених заводом. Придбати їх можна саме у нас за доволі помірними цінами. Також у нас можна придбати запчастини до двигунів ЯАЗ-204. Чекаємо на замовлення.