Серед трендів  розвитку аграрної енергетики -  розробка і впровадження високоефективних енергоощадних технологій виробництва сільськогосподарської продукції, тобто широке використання у технологічних процесах відновлюваних джерел енергії.

Актуальність розробки та впровадження цих технологій обумовлене специфікою цього сектора енергетики: багато технологічних процесів сільського господарства пов'язані з великим споживанням теплової енергії,  значною мірою з використанням електроенергії. З іншого боку, сільське господарство має у своєму розпорядженні великі власні вторинні теплові ресурси, але через їх низький температурний рівень вони використовуються недостатньо.

Широке залучення в енергетичний баланс аграрної галузі теплових насосів  - перспективний напрям, що дозволить застосовувати теплові ресурси низькопотенційної енергії та сприятиме збереженню довкілля.

Теплові насоси, без сумніву, є найбільш перспективними серед джерел «нетрадиційної енергетики» для вирішення проблем енергозбереження, завдяки можливості «черпати» поновлювану енергію з навколишнього середовища.

Енергетична доцільність застосування теплових насосів як енергоджерела переконливо доведена результатами значної кількості наукових досліджень і досвідом експлуатації  у багатьох країнах світу.


Тепловий насос - це пристрій, який дозволяє здійснювати передачу теплової енергії від менш нагрітого тіла до більш нагрітого, тобто у протилежному до природного напрямку поширення тепла.

Це дає можливість отримувати тепло (холод) із навколишнього середовища. Зокрема, з грунту, води, повітря. Причому енергія довкілля є абсолютно безкоштовною. Затратними є лише транспортування та перетворення такої енергії. Таким чином, на одну одиницю затраченої енергії ми на виході отримуємо чотири одиниці теплової енергії.

Саме це зумовлює надзвичайну ефективність таких систем і дозволяє заощадити кошти на опалення і кондиціонування до 4 разів.

Широко застосовуються теплові насоси і для опалювання/обігріву фермерських господарств. Тваринницькі ферми потребують забезпечення відповідного мікроклімату в приміщеннях, особливо в холодний період року. Забезпечити обігрів в приміщеннях ферми - справа не проста.  Адже потрібно обігрівати досить великі площі. Крім того, спосіб обігріву не повинен завдати шкоди тваринам, які перебувають на цьому фермерському господарстві.

Економічність теплових насосів дозволяє використати їх і для обігріву великих ферм, незалежно від того, які тварини розміщені на фермі. Вид теплового насоса вибирає фахівець після вивчення місцевості і проведення відповідних розрахунків. 

Теплові насоси для опалювання фермерських господарств гарантують підприємствам незалежність від електроенергії і газопостачання, забезпечуючи автономний спосіб опалювання. 

Використання теплових насосів окуповується протягом короткого періоду внаслідок економії на оплаті електроенергії або газу.

Тому теплові насоси для опалювання, що використовуються на фермерських господарствах, є вигідним придбанням для тваринницьких підприємств. 

Використання теплових насосів для фермерських господарств - це безпечний спосіб обігріву.  Зникає потреба зберігання палива або інших ресурсів для опалювання, що знижує вірогідність виникнення пожежі або вибуху. Також робота теплових насосів не шкодить здоров'ю тварин, оскільки немає виділень продуктів горіння, перепадів температури, відсутня шумова активність.

Автоматизація системи опалювання дозволить підтримувати необхідний для нормальної життєдіяльності тварин температурний режим.

Теплові насоси для опалювання фермерських господарств дозволяють раціоналізувати фінансові витрати і знизити собівартість продукції. Застосування цієї системи опалювання дає можливість раціонально розподілити тепло в необхідних ділянках, регулюючи інтенсивність подання теплого повітря. При необхідності роботу теплових насосів можна комбінувати з іншими системами опалювання.

Компанія «Стала енергія» є офіційним і єдиним офіційним представником в Україні американських теплових насосів WaterFurnace.

Теплові насоси WaterFurnace - лідери американського ринку. Завод знаходиться в США, і всі теплові насоси, які компанія "Стала енергія" імпортує в Україну, - американського виробництва.