При вирощуванні озимої пшениці велике значення має час її посіву. При посадці у різні терміни, пшениця потрапляє у різні метеорологічні умови, при цьому неоднаково розвиваючись і набуваючи різних властивостей, які можуть в майбутньому збільшити або ж зменшити урожай.

Згідно з дослідженнями Інституту зрошуваного землеробства НААН, найбільш вигідним часом посіву на чорному пару буде період з 25 вересня по 5 жовтня. Якщо пшениця буде посіяна в ці строки, то швидше за все вона встигне розкущитися, набути хорошої зимостійкості, сформувати хорошу кореневу систему. При ранніх посівах пшениця надто кущиться, значно переростає в результаті стає більш схильна до хвороб та має понижену зимостійкість. В результаті чого ми можемо отримати досить низький врожай. При пізніх посівах пшениця, навпаки, не встигає розкущитись, сформувати хорошу кореневу систему. Через це вона не може брати вологу з глибини більшої ніж 50-70 см. У таких умовах вам також не варто розраховувати на велику урожайність.

Проте, інколи бувають такі роки, що у строки посіву нас очікують несприятливі умови, або ж строк посіву вже пройшов. У той час фермеру важко вирішити що ж робити? У нас є кілька порад на даний випадок.

Якщо прийшли строки посіву, а вологи у ґрунті немає - найкращим рішенням для фермера буде відмовитись від посівів у цьому році. При посадці у сухий ґрунт варто сподіватись на опади в найближчий час, інакше пшениця просто буде втрачена для вас. Сіяти пізніше, після пройдених опадів також не варто, через те що рослина, швидше за все, не встигне розкущитись, в результаті чого вас буде очікувати поганий врожай.

Коли строки прийшли, а вологи у ґрунті всього лиш на глибину 1-4 см, варто добре подумати чи варто здійснювати посів. Такої кількості вологи буде недостатньо для хорошого розвитку кореневої системи пшениці. У такому разі, хорошим рішенням буде посадити насіння озимої пшениці на глибину 5 см і надіятись на те, що найближчим часом випаде дощ.

Часом постає питання, що робити коли умови оптимальні, проте строк висадки вже пройшов? У такому випадку ми можемо порекомендувати продовжити посівні строки на 5-6 днів. У разі теплої осені — такі плоди увійдуть в зимовий період у досить хорошому стані. Якщо ж зима прийде надто рано — пшениця все ж встигне сформуватись, що дозволить мати надію на хороший врожай.

Після прочитання статті ви захотіли купити пшеницю? Зробити це можна в елітно-насінневому господарстві «МТД». Саме у нас ціна одна з кращих  на пшеницю в Україні.
Поспішайте замовити, щоб потім очікувати хороший врожай.