Все частіше фермери надають перевагу озимому ячменю у порівнянні з ярим. Великим плюсом такого типу ячменю є його раннє збирання, а також можливість посіву після збирання інших культур.

Як у початківців, так і у фермерів з досвідом, часто постає питання чи максимально ефективно вирощуюються ті чи інші сільськогосподарські культури? Важливим етапом у вирощуванні будь якої рослини є її посів, тож давайте розберемо, які ж існують методи посадки озимого ячменю.

Першим методом є порядковий посів, де відстань між рядками рівна 15 см. Це один з найпоширеніших методів, проте насправді він є найменш врожайним. Річ у тому, що при такій посадці простір використовується не раціонально щодо кількості світла та живлення. Також, у такому разі, є можливість, що між рядками почнуть проростати бур'яни.

Найкращим виходом буде застосування іншиого методу, який називається вузькорядним. При використанні цього методу насіння ячменю озимого висаджується з міжрядковим інтервалом 7-8 см. Завдяки цьому простір використовується значно краще, що призводить до більш раціонального його використання. Врожай при цьому збільшується приблизно на 20 % у порівнянні з попереднім методом.

Також одним зі способів посадки озимого ячменю є перехресний. Особливість даного методу в тому, що сівалка проходить по полю двічі, один раз вздовж, інший — впоперек. Урожайність при цьому також збільшується на 20 % у порівнянні з порядковим. Проте, на жаль, цей метод є доволі затратним: час посіву збільшується і сильно залежить від погодних умов.

Вибираючи потрібний вам метод, постає питання на яку глибину потрібно саджати озимий ячмінь? Якщо у вашому регіоні вологість знаходиться на достатньому рівні, а також способи посіву відповідають всім стандартам — нормальною глибиною висадки вважається 2-4 см. Це потрібно для того, щоб ячмінь отримував достатню кількість вологи і кисню. Якщо ви все зробите правильно — можете очікувати на вдалий врожай.

Які ж строки посіву озимого ячменю? Ці дані значно відрізняються не тільки у кожній країні, а навіть у кожному регіоні. Найбільш оптимальним варіантом на наших теренах буде висадка у середині-кінці вересня. Це допоможе отримати найбільш хороші урожаї, при оптимальних кліматичних умовах. Також існують дворічні сорти, які можна висіювати як осінню, так і навесні.

У нас ви можете купити насіння ячменю, ціна якого вас приємно здивує. Фермерське господарство «МТД» гарантує вам високу якість та приємне обслуговування. Замовляйте за контактним телефоном або на сайті.