Традиція закатувати певні продукти у банки існує майже у кожній сім'ї. У сезон консервувань закрутки роблять практично всі. Проте, часом важко вибрати, які саме кришки варто застосувати? Ми спробуємо вам допомогти з цим.

Жерстяні (бляшані) нелаковані кришки — один з найдешевших типів таких виробів. Їх можна розпізнати за сріблястим забарвленням. Використовувати такі банки можна лише в рецептах, де не використовується оцет. В іншому випадку почнеться ерозія бляхи, що може призвести до псування консервації. Тому ці кришки не варто використовувати при закатуванні «кислих» плодів.

Жерстяні (бляшані) лаковані кришки - один з традиційних і найбільш поширених видів кришок. Вони зазвичай мають жовте забарвлення, що вже стало звичним для кожного з нас. Майже у кожному домі можна знайти банки з саме такими кришками. Їх можна застосовувати при консервації будь-яких продуктів харчування. Лакове покриття перешкоджає контакту бляхи та «кислих» плодів чи маринадів, що містять оцет.

Кришки Твіст-Офф — використовуються для закручування вручну і можуть бути використані повторно не менше п'яти сезонів. Вони підходять для консервації продуктів, що згодом будуть зберігатись у холодильниках чи погребах. Нагрівайте таку кришку на пару близько півтори хвилини, після чого, поки вона гаряча, закрийте банку. Ця кришка щільно притисне її горлечко, поки метал буде м'яким. Недоліком таких кришок є те, що для них потрібні спеціально підібрані банки.

Поліетиленові кришки можуть використовуватись для консервацій, які ви плануєте зберігати не більше 3 місяців. Вони чудово підійдуть у випадку, коли продукти довго не зберігаються і немає сенсу закатувати банку. У такому випадку можна зекономити свій час і використати ці кришки. Вони підійдуть для консервації продуктів з високим рівнем цукру або солі. Наприклад, квашені овочі, дуже солодке варення, джеми й тому подібне.

Скляні кришки можна використовувати багато разів. Простерилізовані кришки накладаються на горлечко банки, після чого кладеться резинова прокладка і затискається металічним затискачем. При цьому вони найбільш екологічні. Завдяки матеріалу, ключ для консервування також не потрібен. Вони підходять для консервації будь-яких продуктів.

Найбільш дорогим варіантом будуть вакуумні кришки. Проте їх можна використовувати близько 200 раз. Ними можна консервувати на 2-4 місяці соки та маринади, а також на 6-10 місяців — сушені овочі, фрукти чи гриби. Для цього за допомогою спеціального насоса потрібно відкачати все повітря з банки. Щоб її відкрити, треба припідняти клапан, дістати потрібну кількість продуктів і знову зробити вакуум всередині.

Після того, як ви визначились з типом кришок, які вам потрібні для консервування - ви можете купити закаточну машинку недорого саме у нас. Замовлення можна зробити на сайті, або за контактними телефонами.