Кожна людина, що колись шила певні речі, стикалась з проблемою вибору потрібної швейної фурнітури. Які бувають типи і як зробити так, щоб твій вибір не погіршив майбутній виріб? Спробуємо розібратись разом.

Взагалі, швейні фурнітури поділяють на функціональні та декоративні. До функціональних відносять ґудзики, блискавки, застібки, резинки тощо. До декоративних можна віднести мережива, стрази, бісер і тому подібне. Хоча інколи трапляється симбіоз цих двох видів.

Якщо дивитись окремо на ґудзики, то їх існує дійсно багато видів. Ґудзики поділяються за:
- способом виготовлення;
- матеріалом;
- різновидом;
- формою та оформленням;
- способом кріплення;
- призначенням.

Велику роль у створенні ґудзиків має звісно ж матеріал, з якого вони виготовлені. За матеріалом виготовлення ґудзики поділяються на: пластикові, скляні, дерев'яні, металеві, та інші. Також ґудзики відрізняються за способом кріплення. Існують різновиди даної фурнітури з кріпленням отворами, вушком та заклепкою.

Для когось стане несподіванкою, проте для кожного типу одягу існує власний тип ґудзиків і вони мають різні розміри. Найбільш масивними є ґудзики для пальта, їх розміри мають бути від 26 до 33 мм для чоловіків і від 30 до 48 мм для жінок. Нижче наведемо дані для інших типів одягу:
- костюм, піджак (20-25 мм (чол.), 23-39 мм (жін.));
- сукня (7- 12 мм);
- жилет (15-17);
- уніформа (14, 18, 22, 24 мм);
- штани (14-17 мм);
- білизна (10-19 мм).

Варто пам'ятати, що ґудзики варто підбирати також згідно зі стилем вашого одягу. Наприклад, для ділового стилю навряд підійдуть різнокольорові ґудзики. Далі варто покладатись лише на ваш смак. Існують моделі з різною формою, кольором, характером поверхні тощо. Правильно підібрані ґудзики зроблять ваш виріб більш красивим для інших.

При виборі блискавок також є суттєві відмінності. Зазвичай, блискавки поділяються на: металеві, спортивні та спіральні. Металеві зазвичай використовуються при виробництві джинсів, верхнього одягу чи навіть спецодягу, через свою підвищену міцність. Спортивні використовується для дитячого чи спортивного одягу. Якщо ж брати спіральні, то зазвичай ми можемо побачити такі блискавки на сумках, звичайних штанах і часом на нашому взутті.

Хорошим кроком при виборі фурнітури буде замовлення деталей з власним логотипом. Брендована фурнітура зробить ваш стиль індивідуальний та особливим, що дозволить виділятись серед іншого населення.

Саме у нас ви можете замовити брендовані заклепки і ґудзики, а також багато іншої фурнітури. Замовлення можна зробити на сайті, або за контактними телефонами. Ми чекаємо саме на тебе.