Сьогодні важко уявити людину, в якої немає персонального комп'ютера. Більшість людей використовують ПК для роботи, для перегляду фільмів, для знаходження інформації в Інтернеті чи просто ігор. В залежності від призначення комп'ютера вибираються і його комплектуючі. Наприклад, для роботи в офісі з документацією немає сенсу використовувати потужну та дорогу відеокарту. Проте усім хочеться, щоб його ПК працював швидко та якісно. Це залежить від його комплектації.

Центральний процесор або CPU.
Процесор здійснює контроль за процесами та операціями. Процесор перетворює комп'ютерну програму в якість дії. Ціни на процесори досить високі, однак в залежності від призначення комп'ютерів, можна обрати оптимальний варіант у співвідношенні ціна-якість. Сьогодні процесори для ПК представлені фірмами Intel і AMD. Intel - менш електрозатратні, що не вимагає додаткової системи охолодження, AMD краще справляється з обробкою графіки. Основними характеристиками, якими керуються при виборі CPU є кількість ядер та частота, також варто звернути увагу і на об'єм кеш-пам'яті.

Материнська плата.
Материнська плата призначена для з'єднання усіх вузлів комп'ютера: містить з'єднання для кріплення процесора, чіпів, оперативної пам'яті, гнізда для інших пристроїв та елементів електроживлення. Завдяки материнській платі здійснюється обмін даними між процесором, оперативною пам'яттю, платами, накопичувачами та іншими пристроями.

Оперативна пам'ять.
Призначена для розміщення даних та програм, що використовує процесор під час роботи. До її складу входять комірки для запису, зчитування та збереження даних. Технічні характеристики - місткість (об'єм) та швидкість обміну даними. Оперативна пам'ять має вигляд модуля, на якому розміщені мікросхеми, закріплені контактами. Типи та стандарти оперативної пам'яті постійно оновлюються.

Жорсткий диск.
Жорсткий диск використовується для зберігання файлів, необхідних при роботі з ПК. Сьогодні жорсткі диски поділяються на SSD і HDD. SSD - накопичувач, який працює за допомогою транзисторів. Вони працюють швидше і тихіше за класичні жорсткі диски, однак є менш довговічними та дорогими. HDD (як і вінчестери) призначені для збереження інформації на тривалий час. Дані записуються у вигляді магнітних плям, які зчитуються за допомогою спеціальної голівки, яка переміщується по дисковій пластині. Характеристиками накопичувачів є обсяг, швидкість запису та читання даних.

Звичайно, що це не вся комплектація ПК. До комплектуючих також входять: звукові карти, відеокарти, блоки живлення та периферія ( кабель мережевий, мишки, клавіатури ).

На сайті інтернет-магазину "Техноглобус" Ви знайдете якісні комплектуючі для ноутбуків та деталі до них за доступними цінами. У нас широкий вибір деталей та радіодеталей. Заходьте на сайт та вибирайте все необхідне.