Складна економічна ситуація в нашій державі змушує багатьох українців всерйоз задуматися про пошуки роботи закордоном. Адже і умови праці, і рівень зарплати у країнах ЄС з нашими реаліями не порівняти.

Звичайно, робота закордоном відкриває безліч нових можливостей, але має і низку нюансів, які необхідно враховувати.

Хоча вакансій на зарубіжному ринку праці для українців пропонується досить багато, все ж наші знання та навички не завжди підходять для нових реалій. Тому, шукаючи роботу за кордоном, будьте готовими, що, можливо, доведеться й перекваліфікуватися.

Згідно зі статистикою, рейтинг затребуваності очолюють спеціалісти IT. Користуються попитом і професіонали сфери виробництва (інженери, технологи тощо). Але якщо ви й не гуру згаданих професій, влаштуватися на роботу закордоном досить реально. Вибір вакансій для шукачів з мінімальним досвідом доволі широкий: активно запрошують на роботу будівельників, водіїв, різноробочих… Роботи для жінок за кордоном не менше: швачки, няні, доглядальниці тощо. Також чимало варіантів сезонної роботи. Можливостей багато, аби було бажання працювати.

Можна шукати іноземного роботодавця самостійно, але попереджаємо: це досить важко. Найкращим варіантом буде звернутися до компанії-посередника, яка займається працевлаштуванням українців за кордон. У таких агентств зазвичай широкий вибір вакансій і напрацьовані контакти з роботодавцями. А це гарантія, що ви точно поїдете на роботу, а не «в нікуди». Але, знову ж таки, потрібно обов'язково перевірити надійність посередника (всі компанії, що займаються працевлаштуванням за кордон, повинні мати державні ліцензії).

Одним із найскладніших нюансів щодо працевлаштування за кордон є підготовка документів.
З червня 2017 року громадяни України мають можливість в'їжджати у країни ЄС по біометричному закордонному паспорту. Але наразі тільки Польща офіційно дала дозвіл українцям працювати на своїй території без робочої візи. Якщо ж паспорт старого зразка, робоча віза необхідна. Потрібна вона й для роботи в інших країнах Євросоюзу.

Польська робоча віза для українця видається на півроку, робоча мультивіза до Чехії – на 3 місяці або на рік. Також робочу візу можна відкрити на період дії трудового договору.

Перелік необхідних документів для отримання візи є на сайті посольства або візового центру країни.

Умови роботи та її оплата регулюються трудовим договором, тому уважно дивіться, що підписуєте.

Після прибуття до місця роботи зареєструйтеся у найближчому українському дипломатичному представництві. Також задля власної безпеки відправте копії українського та закордонного паспортів, робочої візи, трудового договору та інших документів на свою електронну пошту. Якщо втратите документи чи у вас їх вкрадуть, завжди можна роздрукувати копії у найближчому відділенні поліції чи консульській установі.

Будьте уважними, дотримуйтесь правил – і хай робота приносить задоволення і прибуток.

Кваліфіковану допомогу у пошуках роботи за кордоном для чоловіків, жінок та сімейних пар пропонує агентство з підбору персоналу ARBEITEN. Наші спеціалісти подбають про підготовку повного пакету документів, отримання робочої візи та інші необхідні документи, аби ви гарантовано отримали бажану роботу.