Про можливість працевлаштування за кордоном сьогодні всерйоз замислюються чимало українських громадян. Багатьох цікавить питання: куди податися, щоб і копійку заробити, і працювати в задоволення? Отже, які країни найбільш затребувані серед українців і що нам там «світить»?

Лідером за кількістю українських заробітчан, безумовно, є Польща. На заробітки до країни-сусіда щороку їдуть тисячі українців. Республіка Польща пропонує безліч вакансій. Це і робітничі професії (будівельники, водії, слюсарі, швачки, няні, доглядальниці, робітники на заводи тощо), і робота для кваліфікованих спеціалістів, зокрема, представників інженерної справи та працівників IT.

Офіційна робота в Польщі для українців стала доступнішою із запровадженням безвізового режиму. Відтепер громадяни України мають можливість в'їжджати до республіки по біометричному паспорту і вже на місці шукати роботу та оформлювати документи. А це великий плюс.

Сприятливі для заробітчан умови пропонує Угорщина. Тут пропозиції роботи схожі з польськими. Дозвіл на працю оформляється на основі біометричного паспорта.

Багато наших співвітчизників їдуть на роботу до Чехії. Тут українці найчастіше працюють будівельниками та різноробочими, зростає попит на медичних працівників і спеціалістів IT. Є робочі місця в сферах обслуговування та виробництва. Але найпопулярнішою є робота на заводі та робота на складах в Чехії.

Для працевлаштування в цій країні необхідна робоча віза. По прибутті в Чехію українець повинен отримати дозвіл на роботу, що видається за заявою роботодавця. Багато наших громадян їдуть в Чехію нелегально, маючи робочу польську візу або біометричний паспорт. Такі дії незаконні і можуть призвести до депортації.

Запрошує українців на роботу і Литва. Цій країні потрібні водії, будівельники, зварювальники, швачки, працівники на виробництво, медсестри, інженери – словом, вибір вакансій великий. Головна умова для легального працевлаштування – робоча віза.

Багато українців заробляють гроші в Італії. Потік трудових мігрантів сюди не меншає вже добрий десяток років. Особливо популярна сфера обслуговування – затребувані доглядальниці, няні, прибиральниці, кухарі та інші подібні вакансії. Більшість із наших співвітчизників їде в Італію за туристичною візою, а потім проходить процедуру легалізації, яка проводиться італійською міграційною службою раз на рік. Головна умова легалізації – наявність трудового договору.

На сезонні роботи українців запрошує Фінляндія, де наші громадяни заробляють гроші, збираючи ягоди, доглядаючи за тваринами та працюючи на будівництві.

Ці країни користуються найбільшою популярністю серед українських заробітчан. Однак влаштуватися на роботу можна й в інших державах, адже кваліфіковані робітники потрібні скрізь. Головне – бажання працювати. Знайти підходящу вакансію і оформити документи для працевлаштування за кордоном вам допоможе агентство з підбору персоналу "ARBEITEN".