Термічна обробка в харчовій промисловості займає важливе значення: вона не лише забезпечує привабливий зовнішній вигляд продукту, але й робить його безпечним для споживання. Термічна обробка охоплює цілий процес, що умовно можна розділити на кілька етапів. Завдяки технічному прогресу будь-яке виробництво стає автоматизованим, що спрощує та пришвидшує процес виготовлення того чи іншого продукту. Харчова промисловість не стала винятком.

Першим етапом обробки є осідання. Цей процес здійснюється після формування ковбасних виробів. При обробці на даному етапі виробництва важливо дотримуватися температурних показників та контролювати вологість повітря. Для здійснення цього процесу використовують спеціальні осадові камери. Температура в камері має бути 0-2 °С, а відносна вологість повітря не повинна перевищувати 80-85 %. Тривалість осідання - залежить від діаметра виробу.

Наступним процесом є обжарювання. Це процес здійснюється за допомогою димових газів. Даній обробці піддають варені та напівкопчені ковбаси. Температура при такій обробці сягає до 110 °С. Під час даного процесу втрачається маса ковбасних виробів, оскільки відбувається випаровування вологи. Тривалість процесу обжарювання залежить від виду та діаметру ковбасних виробів, а також від виду їх оболонки. Обжарювальні камери бувають з різним типом обігріву: паровим, газовим або вогняним. Для варено-копченої продукції цей процес замінює перше копчення.

Наступним процесом термічної обробки є варіння. Ковбаси варять при 75-85 °С. Варіння сприяє готовності продуктів до вживання. Сиров'ялена та сирокопчена продукція процесу варіння не піддається. Цей процес здійснюється за допомогою варильних котлів або камер.

Процес копчення. Аромат та смакові якості копчених ковбас пов'язані з накопиченням летючих речовин. Існує два методи копчення: гарячий та холодний. Перший використовують для напівкопчених та варено-копчених ковбас, другий - при виробництві сирокопчених. Температура при гарячому методі копчення сягає 35-50 °С, холодному - 18-22 °С. Для копчення ковбас використовується коптильна установка або шафа. Вони бувають різні, в залежності від типу копчення. Тривалість копчення ковбасних виробів різна, в залежності від товщини виробу, температури та властивостей фаршу, а також від швидкості проникнення, температури та концентрації коптильних газів.

Останній процес - сушка. Метою сушки є зниження вологості продукту та збільшення терміну зберігання. Це здійснюється за рахунок збільшення вмісту куховарської солі та коптильних речовин. Цей процес здійснюється сушильними камерами.

Компанія "Техно Вуд" займається розробкою, виробництвом та сервісом обладнання для харчової промисловості. Ми пропонуємо обладнання для виготовлення ковбаси та її термічної обробки. Наша компанія гарантує якість та довговічність обладнання, а також ми враховуємо усі побажання наших замовників. Завітайте на наш сайт та обирайте усе необхідне для успішності Вашого виробництва.