Українське законодавство та міжнародні договори передбачають заборону катувань, нелюдського поводження та приниження гідності. Проте сумна статистика випадків побиття людей в поліції задля незаконного розкриття злочинів чи з якоюсь іншою метою, залишається незмінною, стабільною. Тому, той, хто потрапив у відділення, ризикує стати жертвою такого незаконного поводження.

Як врятуватись або як довести факт побиття в поліції? Ті, хто проходив через це стверджують, що довести факт здійснення незаконних дій дуже складно. Зазвичай, оскарження дій посадових осіб не закінчується успіхом.

Пропонуємо декілька порад, які варто прочитати кожному задля того, щоб мати хоча б мінімальні знання щодо захисту та поводження в критичній ситуації:

1. Кричіть не соромлячись. Не варто рахувати це боягузтвом, адже так ви зможете врятувати себе від неприємностей та пошкоджень. Якщо на коридорі будуть люди, вони почують і ви матимете свідків. Або ж вас почує керівник відділу, а він, ймовірно, прийде на крик, адже він не хоче аби у його відділення сталася надзвичайна подія. І, в кінці-кінців, у сусідньому кабінеті може сидіти поліцейський, який не розділяє методи своїх колег.

2. Імітуйте. Зімітуйте втрату свідомості або сильний серцевий біль. У такому разі поліцейські викличуть «швидку», якщо вони хотіли лиш залякати вас. Поскаржіться працівникові «швидкої допомоги» на неправомірні дії поліцейських та погане самопочуття.

3. Викривляйте. Якщо ж таки доводиться підписувати документ (адже іноді краще підписати, ніж залишитись калікою), викривляйте почерк. Пишіть з нехарактерним для вас нахилом, виводьте букви як першокласник, підпишіться нестандартним чином. Наврядчи працівники поліції порівнюватимуть з підписом в паспорті.

4. Не забудьте. Якщо чуєте імена поліцейських, адже ж вони говорять між собою, обов'язково запам'ятайте їх. Також зверніть увагу на зовнішність. Це допоможе впізнати їх по фотографіях у ході кримінального провадження.

5. Залишайте докази. Спробуйте залишити докази свого перебування в кабінеті: якщо пішла кров, залиште її на підлозі чи під стільчиком, можна заховати закривавлену серветку за шафою чи в іншому непомітному місці.

6. Якщо ж ви все-таки постраждали від неправомірних дій поліції, невідкладно зафіксуйте факт отримання побоїв в травмпункті або в швидкій допомозі. Вимагайте довідку про результати первинного медичного огляду. Зверніться до органів прокуратури, а також можна отримати допомогу від журналістів. Адже ЗМІ забезпечать об'єктивність розслідування.

7. Обов'язково зверніться за допомогою до фахівця у своїй справі.

Юристів, які знають свою справу, ви можете знайти у компанії ENGroup.