Лікарі та психологи багато говорять про шкоду гаджетів для дитячого здоров'я і психіки. Однак чи реально в еру розвитку технологій заборонити дитині користуватися комп'ютером та інтернетом?

Як стверджують спеціалісти, зовсім відгороджувати дитину від гаджетів не раціонально, а от обмежувати і контролювати дуже таки варто.

Комп'ютерна техніка та мережа інтернет - невід'ємна частина нашого життя, без якої, подорослішавши, ваші син чи донька ніяк не обійдуться. Адже всесвітня павутина - це і джерело інформації, і ряд корисних ресурсів, і взагалі знахідка для навчального процесу. Тут і електронні книги, і статті, і цікаві програми. Словом, як не крути, інтернет - важлива та корисна річ. Тому вчити правильно користуватися благами цивілізації потрібно вже змалку. Щоправда, сидіти в інтернеті дитина повинна короткий час і під контролем батьків.

Якщо малолітніх дітей проконтролювати не проблема, що робити з підлітками? Практично всі вони - досвідчені юзери, які за технологічною підкованістю обженуть багатьох дорослих. А у всесвітній павутині криється немало небезпек для дитячої психіки та й життя.

За дослідженнями соціологів, кожна третя дитина робить в мережі заборонені дорослими речі: дивиться сайти 18+, ділиться сокровенним з незнайомцями, бере участь у ризикованих онлайн-квестах (згадати тільки сумнозвісних «Синіх китів») та багато іншого. І успішно приховує своє інтернет-життя від батьків.

Як же убезпечити дітей від небезпек в інтернеті? Чи є якийсь вихід?

Сучасні провайдери інтернету пропонують турботливим батькам корисні безкоштовні сервіси, за допомогою яких ви завжди будете знати, що дитина робить в інтернеті і скільки часу вона там проводить. Плануючи підключення до мережі інтернет, поцікавтеся у вибраного оператора, чи надає він такі послуги.

Зокрема, провайдери інтернету в Києві «Інформаційні технології» при підключенні до мережі інтернет пропонують скористатися додатком «Інтернет під контролем», який допоможе вберегти дитину від небажаного контенту у всесвітній мережі. Так, ви зможете створювати «чорні» і «білі» списки сайтів і мереж, блокуючи небажані ресурси. Також сервіс дає можливість контролювати, а то і зовсім блокувати інтернет-ігри.

Обмежити за часом використання дитиною інтернету ви зможете з додатком «Доступ за розкладом». Навіть будучи не вдома, ви визначатимете, можна чи не можна вашому чаду бути в інтернеті і коли робити перерви.

Не варто створювати дитині тепличні умови, намагаючись захистити від зовнішнього світу. Краще навчити її з цим світом взаємодіяти, здобуваючи необхідні вміння та навики. А завдання батьків - обмежити те, що може зашкодити її фізичному та психічному здоров'ю. Підключення до мережі інтернет буде комфортним та вигідним для вас і безпечним для ваших дітей з компанією «Інформаційні технології».