На сьогодні пелети - дуже поширений вид палива. Він є дуже ефективним та має ряд переваг. По-перше - вони є екологічно чистими; по-друге, їхня вартість є більш-менш стабільною, що не призводить до великих затрат на самі гранули; по-третє, вони виділяють більше тепла ніж інші види палива. Також, паливні гранули, окрім того що є екологічно чистими, не становлять пожежної загрози під час експлуатації. Однак, слід зазначити, що вартість на самі котли досить висока.

Сировина для виготовлення пелет має відповідати певним вимогам. Давайте ж розберемося, що необхідно знати для вибору якісної сировини.

Сировина. Для виробництва пелет використовують відходи лісозаготівельного виробництва, відходи деревообробки, а також сільськогосподарські відходи. Також дуже часто можна зустріти паливні гранули, виготовлені з соломи, торфу, лушпиння соняшника, кукурудзяних качанів та інших рослинних відходів. Однак, найкраще, в якості сировини для виробництва пелет, підходять хвойні та листяні дерева.

Колір. Пелети відрізняються за кольором, однак це не є показником якості продукту. Різне забарвлення залежить від сировини, з якої виготовляються гранули та температури їх гранулювання.

Вологість сировини. Вологість впливає на теплотворність палива, тому невисокий рівень вологи в пелетах забезпечує більшу ефективність спалювання. Вологість не повинна перевищувати 15 %.

Наступною вимогою до сировини є зольність. Зола - це кінцевий продукт після згорання сировини. Вміст у паливі мінеральних речовин впливає на зольність паливних гранул. Питома щільність якісних пелет повинна складати 1-1,4 кг/дм3.

Вміст у сировині таких речовин як хлор, азот, сірка. Низький вміст цих речовин свідчить про чистоту тирси, з якої виготовлялися паливні гранули. Високий вміст даних речовин призводить до корозії обладнання.

Важливим пунктом у виробництві паливних гранул є вміст домішок. Зазвичай, відсутність домішок свідчить про якість пелет.

Як бачимо, сировина для виробництва пелет повинна мати ряд вимог, однак завдяки їх дотриманню можна не лише виготовити якісне паливо, але й організувати безвідходне виробництво. Виробництво паливних гранул на сьогодні - справа дуже вигідна.

Займаєтеся або бажаєте почати займатися виготовленням пелет - тоді завітайте до нас! ТОВ "Красилівський ливарний завод" займається розробкою та реалізацією якісного обладнання для виготовлення паливних гранул, а також для сільського господарства. Серед великого вибору обладнання Ви можете знайти обладнання для переробки відходів деревини, подрібнювачі соломи, а також прес-гранулятори. Завітайте до нас на сайт та обирайте обладнання для продуктивності Вашого виробництва!