Гардеробна кімната - це зручне сховище одягу, різних дрібничок та інших речей. Такі кімнати - мрія як жінок, так і чоловіків, оскільки вони є дуже зручними та практичними. Єдиною проблемою виявляється відсутність відповідного місця під гардеробну. Однак, на сьогодні її можливо вирішити навіть у малогабаритних квартирах. Головне - правильно підібрати тип, меблі та матеріали.

Гардероб за своєю конструкцією нагадує шафу, тому дуже часто замість гардеробної можна зустріти звичайну шафу-купе. Шафи-купе бувають найрізноманітнішими як за розмірами та дизайном, так і за матеріалами та внутрішнім наповненням. У шафі-купе Ви можете знайти різні секції та полички, які використовуються для різних типів одягу. Саме такі конструкції з різних матеріалів використовуються і в гардеробних кімнатах.

Розглянемо детальніше, де краще облаштувати гардеробну, принципи планування таких кімнат, типи та можливі варіанти їх наповнення.

Де краще облаштувати гардеробну кімнату?

Такі кімнати облаштовують замість передпокою та навіть в коморах. Також популярним стало виділяти місце під гардероб в кімнаті (спальня, вітальня, дитяча кімната). У великих будинках під гардероб виділяють цілі кімнати. Тому Ви самі можете обрати відповідне місце для кімнати-гардеробу. Визначившись з місцем, можна вибрати й принцип планування гардеробної кімнати.

Принципи планування гардеробної.

Якщо у Вашій кімнаті вільною є кутова частина, то найкращий варіант - кутове планування. Воно відмінно підходить для маленьких приміщень: не займає багато місця, однак є досить містким.

Лінійне планування. Таке планування нагадує шафу, що простягається вздовж стіни. Часто такі принципи планування використовують в коридорах або в передпокої.

П-подібне планування розташовується по периметру трьох стін. Зазвичай такі гардеробні кімнати відділяють перегородкою від основної кімнати.
В такій гардеробній багато місця для речей, вона є зручною та практичною. Такі кімнати можна розділити на дві частини для зручності - чоловічу та жіночу, аби не виникало проблем при одночасному знаходженні в гардеробній.

Типи гардеробних кімнат.

Існує 3 типи гардеробу: корпусні, гардеробна-лофт та настінна гардеробна (буазері).

Корпусні гардеробні ззовні нагадують шафу без дверей. Така гардеробна складається з модулів, між якими розташовані стінки та полиці. Всі модулі скріплені між собою. Кріпляться такі стінки до стіни. Саме наповнення такого типу гардеробної дуже різноманітне. Гардеробна-лофт має легку конструкцію та легко монтується і демонтується. Конструкція схожа до стелажів. Буазері підходить для габаритних приміщень, оскільки займають більше місця. Такий тип не має вертикальних роздільників. Обшивка в такому випадку виконується з МДФ або столярної плити.

Наповнення кімнати-гардеробу.

Звичайно, що наповнення гардеробної кімнати необхідно підбирати з урахуванням речей, які там зберігатимуться. В гардеробах часто використовують висувні та відкриті полички, шафки з дверцятами, кошики для дрібних речей, стійки для вішання одягу та багато іншого. Найпопулярнішою є саме сітчаста система зберігання речей. Це металеві відкриті конструкції, які дозволяють розмістити багато речей на компактній території. Вони є зручними та практичними, оскільки їх відкритість дозволяє швидше знайти необхідну річ та не робити зайвих рухів при відкриванні-закриванні шафок та висувних шухляд.

Важливим нюансом є дизайн гардеробної. На сьогодні можна знайти різноманітні варіанти та обрати саме той, який Вам до вподоби, або який найкраще підходить до інтер’єру. Однак, слід пам’ятати, що гардеробна кімната має добре освітлюватися та бути просторою. Сучасні варіанти забезпечать не тільки практичність та багатофункціональність гардеробної кімнати, але й красивий дизайн, який буде Вас радувати.

На сайті компанії "Smart Mebel" Ви можете знайти як звичайні шафи-купе, так і меблі для гардеробної. У нас широкий вибір та відмінна якість продукції. Також виконуємо гардеробні та шафи купе під замовлення. Ми втілимо усі Ваші задуми в життя, аби забезпечити затишок, комфорт та практичність Вашої оселі. Деталі на нашому сайті.