Кожен агроном знає, що просто купити потрібне насіння буде недостатньо для хорошого врожаю. Варто знати особливості та певні секрети, щоб в кінцевому результаті отримати якісний та великий врожай. Насіння сої — не виключення. У сьогоднішній статті ми дізнаємось, з яким міжряддям краще садити сою, які чинники варто врахувати?

Багато фермерів обирають сою через її велику рентабельність. Проте як початківці, так і господарі з досвідом, часто роблять банальні помилки при посадці, через що отримують не такий великий врожай, який міг би бути. Правильний посів, зокрема, залежить від великої низки факторів, про які поговоримо далі.

В першу чергу, важливою є ваша кліматична зона. Соя потребує багато вологи, через що у посушливих районах вам доведеться частенько її поливати. У таких районах потрібно зробити оптимізовану посадку рослин на ділянках однакових розмірів. Тоді кількість отриманого сонячного світла буде ідентичною. Внаслідок цього покращується фотосинтез, що сприятиме поліпшеному формуванню зерна.

У регіонах, де кількість опадів зазвичай мала, краще сіяти сою з досить невеликим міжряддям. Завдяки цьому знизяться ризики, оптимізується площа живлення, і ми зможемо отримати більш стабільну врожайність. У регіонах, де кількість опадів понад 450 мм, найкращою шириною міжряддя для сої буде близько 17-45 см. При такій ширині рядка різниця у врожайності практично непомітна. Для правильної ширини міжряддя є головне правило: чим менше опадів — тим менше міжряддя.

У регіонах, де часто панує спека та високої врожайності не передбачається, люди часом збільшують міжряддя аж до 40-45 см. Таким чином, норма посіву зменшується, і ми отримуємо економію на посівному матеріалі. Під час збирання матимемо густоту рослин на рівні 230-270 тисяч на гектар.

Також існують сорти, які при наявності достатньої кількості вологи здатні давати бічні пагони. Таким чином, при хороших умовах розгалужена соя здатна сформувати високий урожай. В таких регіонах посів сої з міжряддям 40-45 см можна вважати достатньо хорошим рішенням.

Можливий навіть посів сої з міжряддям, що рівне 50-70 см. Він буде виправданим, якщо у вашому регіоні випадає велика кількість опадів та є достатня кількість сонячного світла. У такому випадку варто вибрати сорти, що мають здатність давати бічні пагони. Варто пам'ятати: широке міжряддя вимагає сортів, здатних давати бічні пагони.

Поспішайте. Купити сою можна саме у нашій компанії. Замовлення можна зробити на сайті або за контактними телефонами. Ми чекаємо саме на вас.