Чи замислювалися ви колись, що означають орнаменти на вишиванках? А вони мають глибинний підтекст.

Вишивка завжди несла якусь ідею. Спочатку наші предки наносили на полотна досить примітивні зображення, але вони теж мали певний сенс. Ось, наприклад, древні мисливці вірили, що вся сила звіра полягає в бивні. Його придумали схематично позначати ромбом. Тому ромб донині трактують як символ могутності, сили життя. Коли ромби накладені один на одний, вони приносять удачу і родючість. 

Люди здавна вірили, що їх захищають вищі сили. І орнамент на полотні - це звернення до них, своєрідна магія. Всі вишиванки - це свого роду обереги. 

Перед покупкою вишиванки для дітей чи дорослих треба розібратися, що означають ті чи інші елементи. Це допоможе вам підібрати вбрання саме для конкретної людини.

Ромб із крапкою по центру означає родюче засіяне поле. Трикутник  це триєдиний Бог. Образ Сонця символізує коло, а хрест у ньому буде вважається оберегом на щастя. Квадрат означає чотири сторони світу. Хрест  це знак вогню та символ Бога ще з часів трипільської культури. Він покладений в основу полотна (так зване «полотняне переплетення»). 

Красу, кохання та Україну уособлює калина, а червоні плоди означають довге життя і безсмертя. З цієї причини калиновими гронами прикрашають весільні рушники. До весільної символіки також належить хміль.

Вишневий цвіт та чорнобривці  ніщо інше, як материнська любов, і це досить популярний символ. Людську відданість та святість, духовну чистоту предки передавали на вишиванках через волошки. А жіночу цнотливість  через лілею. 

Найдавнішим та найпопулярнішим символом на вишиванках завжди було дерево життя. Зображення дерева по вертикалі умовно ділиться на три зони: верх – небо, стовбур – земля, низ – корінь, потойбічний світ, а по горизонталі зіставляється з чотирма сторонами світу: схід, захід, північ і південь. Його найчастіше зображують на рушниках. 

Заходьте в каталог нашого інтернет-магазину і обирайте вбрання до вподоби, адже символіка на наших вишиванках символізує любов, світло і радість.

Ми пропонуємо вишиванки для дівчаток і хлопчиків, чоловіків, жінок або комплекти для всієї родини. Також проводимо індивідуальні роботи: можна змінити комір або іншу деталь на моделі з каталогу, щось додати або повністю створити з нуля. Приймаємо замовлення на ручну вишивку за договірною ціною. Для магазинів маємо окремий оптовий прайс.

Телефонуйте, запитуйте, замовляйте! Ми чекаємо!