Лазні з бруса вже давно стали популярними, адже вони відносно прості в будівництві та мають відмінні експлуатаційні якості. Побудувати дерев’яну лазню можна і самому, однак потрібно вирахувати всі деталі та створити точний проект. Компанія "Хата-Зруб" пропонує Вам побудову будинків з клеєного бруса, зі зрубу дерева, оциліндрованого брусу та каркасне будівництво. Ми виготовляємо не лише будинки, але й лазні й альтанки. Якщо Ви вирішили побудувати чи замовити будівництво лазні під ключ, слід ознайомитися з перевагами та недоліками, а також з технологією будівництва.

Переваги та недоліки

Звичайно, що будівництво з будь-яких матеріалів має свої переваги та недоліки. Серед переваг лазні з дерева можна назвати привабливий зовнішній вигляд, простоту побудови, хороші теплоізоляційні характеристики, екологічність. Недоліки: значна ціна деревини, тривалий термін усадки бруса, необхідність у правильному догляді, висока здатність до займання. Однак при правильній обробці деревини такий будинок прослужить тривалий термін без естетичних змін.

Вибір матеріалу для будівництва

Варто зазначити, що порода дерева ролі не грає, однак найкраще підходять ясен та модрина. Профільований брус краще підходить для стін, однак рівний брус може змінювати свої габарити, утворюючи великі щілини. Найкраще для лазні підходить клеєний брус. Він менше схильний до деформацій. Також не слід забувати про якість дерева: перед вибором брусу для лазні варто оглянути його. Сировина повинна бути рівною, цілою, без тріщин, без гнилі, без дефектів.

Система опалення лазні

Для бані найкраще підходить опалення, виведене з дому: газове, пічне та водяне. Найпоширеніший варіант - обігрів лазні від домашнього котла.
Такий спосіб обігріву підходить, якщо лазня розташована недалеко від будинку. Він дуже економний в плані витрати палива.

Опалення газом актуальне для лазні з великою площею. Якщо Ваша лазня має невеликі розміри, тоді можна поставити 2 або 3 газових конвектори. Також варто пам’ятати про правила безпеки, адже газове опалення - небезпечний вид обігріву, тому є сенс встановити систему припинення подачі газу. Переваги: легкість в обслуговуванні паливної системи, економічність, екологічність, регулювання подачі тепла.

Пічне опалення. Цей вид опалення приносить естетичне задоволення: аромат деревини, потріскування дров. Однак такий спосіб дуже затратний та непрактичний: потрібно постійно підкидати дрова та зливати воду після припинення опалення, щоб вона не замерзала. Якщо у Вас невеличка лазня, тоді цей варіант Вам підходить.

Водяне опалення найпростіше - необхідно встановити чавунний казан. Під час нагрівання вода поширюється по опалювальних приладах, рівномірно нагріваючи приміщення. До того ж Ви можете вибрати варіант палива: вугілля, дрова, природній газ.

Компанія "Хата-Зруб" пропонує будівництво лазень та дерев’яних будинків під ключ. У нас тільки якісна сировина, яка заготовляється на наших власних лісопилках в Карпатах. Завітайте на сайт компанії - там Ви зможете побачити приклади наших робіт. Обирайте підходящий варіант, а ми втілимо Вашу мрію в реальність!