Геотермальні (грунтові)  теплові насоси є особливо ефективними для санаторіїв, готелів, водних комплексів.

Про один із недавно реалізованих, знакових проектів розповідає директор Компанії «Стала енергія» Юрій Георгійович Вегера:


 - У 2017 році в санаторії «Карпати» ( м. Трускавець) впроваджена система утилізації тепла стічних вод лікувальних ванн. Система складається з каскаду теплообмінників, які працюють спільно з тепловою помпою,  забезпечуючи повний відбір тепла стічних вод. Стічні води потрапляють в акумулюючу ємність з температурою 35° С. Далі в процесі відбору тепла стоки охолоджуються до температури 5° С і зливаються в каналізацію. Отже, система дозволяє зняти  різницю 30° перед тим як стічна вода буде злита. Таким чином з 1 м3  стоків ми отримуємо 32 кВт*год. теплової енергії. Ця теплова енергія скеровується на нагрів холодної води для потреб гарячого водопостачання. В цьому випадку ми досягаємо коефіцієнту перетворення енергії 7-8. Тобто на одиницю затраченої електричної енергії ми отримуємо 7-8 одиниць теплової.

Оскільки дана система не може відібрати 100 % теплової енергії у зв’язку з її розсіюванням, то для отримання рівної кількості гарячої води необхідний догрівач. Це може бути існуюча котельня або ця ж теплова помпа, але вже з іншим джерелом тепла (не стоки). Наприклад - геотермальне поле. В цьому випадку помпа працює як класичний варіант - з вдвічі меншою ефективністю, порівняно з утилізацією стоків. Але втричі економніше, ніж газова котельня.

За таким принципом в санаторії «Карпати»  реалізована комбінована система і облаштовано геотермальне поле. Таким чином, система утилізаціїї тепла стоків працює частину доби з вищою ефективністю, доки є стоки, а потім перемикається на геотермальне поле і працює решту часу зі звичайною ефективністю. Стосовно отриманої теплової енергії, то вона скеровується на підігрів води для системи гарячого водопостачання і на підігрів води плавального басейну. На даному об’єкті реалізована складна  система керування відбором тепла між стоками та геотермальним полем та реалізацією тепла різним споживачам.

Це дозволило повністю завантажити теплову помпу та використовувати її  з максимальною ефективністю. А це дало змогу швидко повертати інвестовані кошти і домогтися найкращого терміну окупності - в межах 3 років.

Лев Ярославович Грицак, генеральний директор готельно - курортного комплексу «Карпати»:

 - Встановлення теплового насоса WaterFurnace, яке здійснила Компанія «Стала енергія» у нашому готельно - курортному комплексі - це особливо вагоме рішення, що дало початок новому етапу його розвитку. Дана система дозволяє економити до 80 % енергії, яка раніше просто зливалася у каналізаційні стоки, разом із теплою водою.

Завдяки використанню залишкового тепла стічних вод, витрати на підігрів такої ж кількості води на лікувальні ванни зменшилися в 4,5 раз. Завдяки встановленій системі моніторингу існує можливість аналізувати стан системи з усіма її параметрами, а також її ефективність. Моніторинг показав, що дане обладнання на 1 кВт спожитої електричної енергії видає 6-8 кВт теплової.

Таким чином, система утилізації тепла стічних вод лікувальних ванн забезпечила суттєву економію енергоносіїв. Завдяки цьому нам вдається пропонувати нашим клієнтам путівки за помірними цінами, забезпечуючи при цьому незмінно високий сервіс і бездоганну якість послуг.


Грунтові теплові насоси  від 6 до 150 кВт – від Компанії «Стала енергія».

Ми є єдиним офіційним представником в Україні американських теплових насосів WaterFurnace.

Усі роботи виконуємо "під ключ".

Відчуйте переваги співпраці з Компанією "Стала енергія"!
 

Телефонуйте зараз!

096 777 56 77