Маршові сходи встановлюються як в приватних, так і багатоквартирних будинках з метою зберігання вільного простору. Якщо висота між поверхами більше 3 метрів, то сходові марші розділяються на дві частини.

Маршові сходи можуть похвалитися великою різноманітністю конструкцій і видів: прямі, поворотні, з майданчиком, одно- і двохмаршеві, бетонні, дерев'яні та комбіновані. Прямі одномаршові сходи більш прості у виготовленні, тому їх найчастіше пробують зробити власноруч.
Більш складні варіанти краще довірити професіоналам, адже тільки вони зможуть правильно розрахувати необхідний розмір сходового маршу і зробити сходи справжньою родзинкою інтер'єру.

Сходові марші виконані з залізобетону та відповідають всім вимогам надійності. Вони пожежостійкі та дуже міцні, адже для їх створення використовується бетон зі щільністю близько 2300 кг/куб. м. Це бетон важкого типу, класом від В15 і вище. Він хороший тим, що в екстремальних ситуаціях здатний витримувати величезні навантаження. Одна з його основних особливостей - це стійкість до заморожування/розморожування до 100 циклів.

Сходові марші зазвичай відносяться до зон підвищеного ризику, тому потрібно звернути увагу на чинники, які впливають на конструкцію:

1. Навантаження на сходи;
2. Інтенсивність переміщення людей;
3. Зовнішній вигляд, дизайн.
4. Кріплення;
5. Використання навколишнього простору;
6. Умови експлуатації;
7. Пожежна безпека та багато інших факторів.

Розрахунок розмірів сходів можна визначити за допомогою кута нахилу, який вибирається в межах 20 °- 45º. Бажано зробити креслення, адже чим крутіші сходи, тим більше місця вони економлять. Комфортний і зручний кут нахилу для ходіння складає 28 °- 35º.

Для розрахунку розмірів ступенів використовується формула: 2а + b = 0,6 - 0,64 м, де:
• а - висота ступеня;
• b - ширина щаблі;
• 0,6 - 0,64 см - приблизна довжина кроку.


Найбільш значиму роль при пересуванні по сходах відіграє їх ширина проступи. Вона вибирається з урахуванням стопи дорослої людини та зазвичай складає приблизно 25-27 см. Друга важлива складова - висота сходинки. Рекомендований параметр складає 15-22 см.

У конструкціїї маршових сходів часто застосовують тятиви або косоури. Тятиви кріпляться до стіни або на спеціальних опорах, а ступені вставляються в пази. Надійнішою конструкцією вважаються сходи на косоурах, коли щебінь накладається зверху і все навантаження йде на верхню частину косоура.

Купити сходові майданчики, марші та фундаментні блоки можна в компанії «ВК Сервіс» за доступними цінами.

Ми надаємо приємні знижки постійним покупцям, а також маємо власний парк будівельних механізмів.

Детальнішу інформацію дивіться на сайті.