Українська вишивка - священна традиція нашого народу. З початку самобутності люди вишивали на одязі різноманітні символи та знаки, які несли в собі певну інформацію та виконували декоративну функцію. Кожен елемент вишивки мав своє значення. Усі орнаменти умовно поділялись на чотири групи: геометричні узори, рослинні елементи, рослинно-геометризовані та зооморфні.

Сьогодні найпопулярнішими елементами є рослинні та геометричні візерунки. Найчастіше на жіночому одязі трапляються композиції з трояндами, маками, волошками, виноградом тощо. Чоловічі сорочки традиційно оздоблюють геометричними символами.

Розглянемо детальніше, що ж означають основні елементи:

Троянда символізує оновлення та безперервність сонячного руху.

Мак служив символом народної пам'яті, скорботи, любові та журби за загиблими. А також захищав людей та їхню худобу від усілякого зла, тому цю тендітну і ніжну квітку часто вишивали на сорочках.

Дуб належить до символіки, яка найчастіше зображується на парубочих вишиванках. Гармонійно поєднує у собі чарівну і невмирущу красу та неймовірну силу.

Калина - це дерево усього українського роду. Його зображення найчастіше пов’язували з красою та процесом зародження Всесвіту. Ягідки калини символізують кров невмирущого та непереможного народу.

Хміль - молодіжний символ, який за тлумаченням дуже схожий на виноград. Він несе в собі енергетику розвитку та любові. Орнаментами з хмелю наші предки декорували весільні (чоловічі) сорочки та рушники.

Берегиня - загадкова і таємнича квітка, що містить в собі материнську силу. Вона повністю відображає суть створення Всесвіту і зародження життя. Цей символ є найбільш дорогим для українців, бо він асоціюється з рідною матір’ю, її ніжністю та теплом її рук.

Чорнобривці  -  мають цілющі властивості, здатні вилікувати душу і тіло. Також їх зображення уособлює любов до природи і всього живого.

Гроно винограду - символізує радість, пов’язану зі створенням сім'ї.

Ромбічний орнамент з крапками всередині - асоціюється з родючістю, заплідненням та засіяним полем.

Перехрещений ромб  - має значення поля, земельної ділянки як власності.

Коло - знак Сонця і символ гармонії.
 
Хвилясті лінії - водоймища, джерела, води.

Секрети створення яскравих вишиванок наші предки передавали із покоління в покоління. Цікаво, що раніше нитки для вишивання фарбувались лише природніми барвниками: корою дерев, коріннями, листям та квітами. А для того, щоб нитки довгий час не втрачали кольори, їх запікали у житньому тісті.

В сучасному світі моди українські етнічні мотиви не втратили своєї популярності.Навіть навпаки! Сучасні матеріали для рукоділля (бісер,стрічки,намистини) надихають все більшу кількість майстринь спробувати створити свої сорочки бісером або нитками.

Творча майстерня «Барвиста Вишиванка» пропонує спробувати і Вам доторкнутись до прекрасного.

В нашому інтернет-магазині обов'язково знайдеться заготовка для вишиванки з необхідним орнаментом та кольоровою гамою на Ваш смак. Жіночі плаття,чоловічі сорочки, дитяче вбрання, чобітки, клатчі, рушники та багато іншого.

Всі моделі супроводжуються детальною інструкцією та містять в наборі якісний бісер та нитки. Вам залишилось лише обрати модель, тканину і розпочати створювати свій неповторний витвір мистецтва.