Вакуумне формування - це виготовлення серійних або одиночних виробів з листових термопластичних матеріалів шляхом надання їм форми матриці під впливом підвищених температур та вакууму. Під час виробництва лист пластику нагрівають до розм’якшення. За рахунок створення пониженого тиску лист щільно облягає матрицю. Така методика частіше застосовується для серійного виробництва.

В якості сировини застосовують полімери, які мають властивості термопластів. До них можна віднести поліетилен, поліпропілен, полікарбонат, полівінілхлорид та деякі інші.

Технологія виробництва.

Вакуумне формування, по-суті, є варіантом процесу витягування пластику. Під час процесу вакуумного формування виробничий процес відбувається з використанням невеликого розрідження. Виробництво є економним, а готові вироби - дешевими. Це пов’язано з тим, що для процесу формування не потрібне потужне обладнання, міцні матричні форми, а витрати енергоносіїв мінімальні.

Автоматизовані виробничі процеси в цій галузі дозволяють створити безперервний цикл виготовлення різної за призначенням продукції. Сировина, яка використовується для формування, подається у вигляді готових заготовок і не потребує глибокої переробки.

Виробництво вакуумного формування складається з кількох етапів.

1. Фіксація заготовки на матриці. Листи полімерів кріпляться до матриці за допомогою спеціальної затискної рамки. Фіксаційні елементи повинні бути притиснутими для утримання листів товщиною в 6 мм. При цьому слід звернути увагу на рухомі елементи рами - вони не повинні пошкоджувати готовий виріб.

2. Рівномірний прогрів усієї деталі. Якщо не дотримуватися цього пункту, порушується щільність прилягання матеріалу до форми матриці. Для нагрівання заготовок застосовують кварцові лампи або інфрачервоні випромінювачі. Площа заготовки умовно поділяється на кілька зон, кожна з них нагрівається окремим елементом. Температура контролюється спеціальними пірометрами. Лист полімеру повинен зберігати своє положення протягом усього процесу формування. Провисання пластику компенсується стиснутим повітрям, яке коригує форму заготовки.

3. Розтягнення листа. Іноді такий процес називають роздуванням. Цей етап призначений для вирівнювання товщини заготовки. Такий процес необхідний при формуванні складних заготовок з глибокими матрицями.

4. Відкачка повітря з матриці та витискання заготовки. Відкачування повітря з заготовки здійснюється вакуумним насосом. Під час зниження тиску всередині апарату матеріал, досягнувши стану пластичності, починає облягати форму матриці.

5. Охолодження виробу. Аби не пошкодити виріб, його потрібно витягувати тільки після того, як він охолоне. Якщо обладнання для вакуумного формування пластику оснащене системами повітряного охолодження, цей процес відбувається значно швидше.

6. Вилучення виробу з форми (матриці) відбувається під впливом надлишкового тиску, який утворюється між матрицею та деталлю. Таким чином виріб легко виймається.

7. Остаточна обробка. Вилучений з матриці виріб відокремлюють по контуру від надлишкового полімерного матеріалу, а також прорізують потрібні отвори.

Виготовлення форми для вакуумного формування - найбільш тривалий та складний процес вакуумного формування. Від самої заготовки (матриці) залежить якість готової продукції. ТОВ "Форма-плюс" займається виготовленням прес-форм для термоформування. У нас ви можете знайти широкий асортимент штампів, прес-форм та блістерних упаковок. Завітайте до нас та обирайте!