Як працюють теплові насоси? Про це школярі Дрогобича мають змогу дізнатися не лише на уроках фізики.

Альтернативна енергетика в русі (у поєднанні з оздоровчим ефектом) – це сучасний басейн у Дрогобичі, де застосовано тепловий насос і вертикальний грунтовий колектор.

Техніко-економічні аспекти

Для підігріву води басейну застосовано теплову помпу типу "грунт - вода" компанії "WaterFurnace" потужністю 150 кВт. Для забезпечення роботи теплової помпи облаштовано геотермальне поле зі 40 свердловин. Система запущена в експлуатацію і вийшла на розрахункові показники. В результаті роботи теплової помпи вдасться зекономити 150-170 тис. м. куб. газу в рік. Чиста економія коштів від впровадження цього проекту становить близько 1 млн. грн. в рік, а термін окупності становить 5 років.

Також система передбачає кондиціoнування приміщень школи влітку, при цьому подача холоду практично нічого не коштує, оскільки є супутнім продуктом нагріву води. Крім цього, буде суттєво зменшено викиди в атмосферу вуглекислого газу та інших продуктів згоряння, що значно покращить екологічну ситуацію в місті. Приміщення самої школи і басейну опалюється існуючою газовою котельнею. Теплова помпа розрахована на цілорічну роботу з підігріву води басейну і гарячого водопостачання потреб ДЮСШ. Таким чином, відпадає необхідність використання газової котельні у неопалювальний період взагалі, що зменшує експлуатаційні витрати на ці потреби.

В результаті економії від теплової помпи місто отримало можливість суттєво здешевити вартість користування басейном, а це є важливий соціальний аспект.

Іван Якович Файчак, директор ДЮСШ ім. І.Боберського:

Дитячо-юнацька спортивна школа ім. І. Боберського (м. Дрогобич) у січні 2017 року провела комплексну реконструкцію і відновила роботу великого плавального басейну, який на сьогодні дає можливість 3 303 мешканцям міста (в тому числі 2 640 дітям) займатися плаванням.

Для підігріву води басейну та забезпечення гарячого водопостачання застосовано тепловий насос типу «ґрунт-вода» компанії «Water Furnace» потужністю 150 кВт. Відбір теплової енергії здійснюється із геотермального поля зі 40 свердловинами глибиною понад 75 м.

Система запущена в експлуатацію і вийшла на розрахункові показники. В результаті роботи теплової помпи вдається зекономити 130 тис. м. куб. газу на рік. Чиста економія коштів від впровадження цього проекту становить близько 0,8 млн. грн, а термін окупності - 6,5 років.

Також система передбачає кондиціонування приміщень школи в літній період, при цьому подача холоду не потребує додаткових витрат, оскільки є супутнім продуктом нагріву води. Крім цього, досягнуто значного екологічного ефекту - суттєво зменшено викиди в атмосферу вуглекислого газу та інших продуктів згоряння.

Компанія «Стала енергія» проявила себе як високопрофесійна організація, що здатна якісно і фахово реалізовувати складні конструктивні та технічні рішення, завдяки яким було забезпечено надійну круглорічну роботу плавального басейну.

Керівництво спортивної школи та жителі міста Дрогобич щиро вдячні за отриману можливість мати новий комфортабельний та сучасний плавальний басейн, який дозволяє займатися спортом та проводити активне дозвілля.

Геотермальні теплові насоси – це сучасно і ефективно.

Теплові помпи мають особливо високу ефективність застосування, зокрема:

Для спорткомплексів і басейнів - підтвердженням цього є успішно реалізований проект у Дрогобичі.

Для готелів і санаторіїв використання теплових насосів - взагалі ідеальна знахідка. Адже саме там теплові ресурси використовуються у величезних обсягах і нераціонально. Великим марнотратством там є нераціональне використання підігріву води для лікувальних ванн. За допомогою теплової помпи можна провести утилізацію тепла зі стічних вод, таким чином значно економити тепловий ресурс, скоротити витрати на вартісні енергоносії чи зовсім відмовитися від їх використання. Дуже важливий аспект такої технології, що окупність обладнання для великих об'єктів, типу санаторіїв, готельних чи спортивних комплексів, у багатьох випадках становить лише два роки.

А також - для приватних будинків, промислових підприємств, централізованих систем теплоенерго, водоканалів.

Відчуйте синергію співпраці разом з Компанією "Стала енергія"!

Запрошуємо до взаємовигідної співпраці дилерів, проектувальників, незалежних представників! 

Телефонуйте зараз! 096 777 56 77