Під час експлуатації будівель та споруд, фундаменти піддаються дії ґрунтової води, поверхневих вод, талої або дощової води. Вода через пори, тріщини, робочі шви, дефекти бетону, проникає в фундамент. При постійній або періодичній дії води, бетон фундаменту руйнується. Щоб запобігти руйнуванню фундаменту, треба виконати надійну і довговічну гідроізоляцію.

Гідроізоляція бетонного фундаменту влаштовується матеріалом проникаючої дії Hygrostop - Професійний. Даним матеріалом виконується гідроізоляція як ззовні, так і зсередини, як при новому будівництві, так і для існуючих об'єктів.

Перед нанесенням гідроізоляції потрібно якісно виконати підготовку поверхні. Очистити від бруду, пилу, нафтопродуктів, засобів для опалубки, старої гідроізоляції, збити штукатурку. Тріщини та робочі шви розшити на глибину 2-3 см, збити бетон, що відшаровується, видиму арматуру зрізати на глибині не менше 2 см, дистанційні поліетиленові трубки висвердлити. Змити всю поверхню та добре зволожити.

Розшиті тріщини та шви, підготовленні отвори, місця дефектів та пошкоджень заробити Водонепроникним розчином, продукт 401. Також даним матеріалом влаштувати викрушку в місці примикання фундаменту до фундаментної подушки.

Коли розчин затвердів наноситься щіткою 1 шар проникаючого покриття Hygrostop-Професійний. Видатки матеріалу становлять 0,8 кг/м.кв. Протягом 5 днів покриття утримувати у вологому стані. Можлива зворотна засипка вологим ґрунтом після 2 діб.

Принцип дії матеріалу:

При наявності вологи проникаючі додатки проникають в товщу бетону, заповнюють пори, ущільнюють волосові тріщини, бетон стає водонепроникний, зберігаючи паропроникність, тобто бетон «дихає».

Просочування води через бетон

Ґрунтова вода або вода в резервуарі поступово вникає в пори та тріщини бетону. Утворюється протікання. З часом бетон втрачає міцність – кородує.

Проникання Hygrostop

Покриття Hygrostop, що нанесли на бетон становить перший рубіж захисту від води, а активні проникаючі додатки мігрують в товщу бетону, заповнюють капіляри не розчинними кристалами – бетон водонепроникний.

Активний захист

Після влаштування гідроізоляції, бетон стає водонепроникний. При появі нових мікротріщин, проникаючі субстанції прямують до них, утворюючи нові кристали, «заліковують» тріщини.