Штамп - це технологічне оснащення, з допомогою якого досягається набуття відповідної форми, візерунків та розмірів заготовки, що відповідають елементам штампа. Процес виготовлення виробів з використанням штампів має назву штампування.

Принцип дії штампів полягає у деформації або розділенні матеріалу майбутнього виробу, при цьому надаючи йому форму штампа. Обладнання для штампування - молоти або преси, приводять встановлений на них штамп в дію. Деформація матеріалу здійснюється за рахунок зміщення штампа, при цьому утворюється необхідна форма.

Класифікація штампів.

Класифікація штампів відбувається за різними критеріями. Існують відкриті та закриті штампи. У відкритих штампах в процесі штампування зазор між робочими елементами зменшується, в той час як у закритих він лишається незмінним.

За видом обладнання, на якому розміщують штампи, існують молотові штампи та штампи для пресів.

Молотові штампи.

Такі штампи не містять багато деталей. Складається такий штамп з двох частин, які прикріплені до баби і шабота молота. Ці дві частини завжди повністю збігаються по поверхні розняття штампу.

Штампи для пресів.

Конструкція таких штампів складається з: двох плит, з яких верхня приєднана до повзуна, а нижня встановлена на столі преса; робочих деталей (пуансон та матриця); 2-4 напрямних по кутках плит.

Типи штампів.

1. Штамп вирубний. З їх допомогою здійснюють вирізку деталей різної форми. В свою чергу, вирубні штампи можна поділити на відрізні, обрізні та діропробивні.
2. Згинальні штампи. Вони змінюють форму деталі, відносно однієї або кількох осей.
3. Витяжні штампи. Такі штампи призначені для створення опуклої або увігнутої форми.
4. Штампи-чеканки змінюють форму виробу за рахунок перерозподілу металу заготовки.
5. Комбіновані штампи призначені для одночасного виконання двох або кількох функцій.

За технологією штампування виділяють:

1. Штампи для холодного штампування. Процес штампування здійснюється без попереднього підігріву матеріалу. Цей метод краще підходить для тонких матеріалів, товщиною 5-6 мм.
2. Штампи для гарячого штампування. Процес штампування відбувається на попередньо розігрітому матеріалі. Під дією преса заготовка деформується і набуває форму та розміри штампу.

Компанія "Форма-Плюс" здійснює виробництво штампів і прес форм, надає послуги блістерної упаковки та вакуумного формування. Завдяки сучасному обладнанню, ми виконуємо замовлення будь-якої складності. Ціни індивідуальні. На всю продукцію надаємо 1 рік гарантії. За детальною інформацією звертайтесь за контактними номерами, вказаними на сайті.