Для любителів городу і саду парник - дуже значна споруда. З першого погляду може здатися, що це дуже витратний захід. Витрати можуть бути досить великими, коли купується готова система теплиці.Але якщо підійти до питання грамотно і з ентузіазмом, то роботу можна виконати самотужки з мінімальними витратами.

 

Будова стане предметом гордості і помічником у господарстві. Плюсів у цього будови маса:

 • овочі та зелень, вирощені своїми руками
 • полуниця і суниця, протягом усього літа
 • ранні строки врожаю
 • відсутність нітратів

Якщо розглянути питання про спорудження парника більш предметно, то з урахуванням усіх його плюсів можна спіткнутися на витратах. Купівля потужної системи теплиці може значно підкосити бюджет сім'ї, а якщо говорити про двох парниках і більше, то висновки пригнічують. Що ж можна зробити в цьому випадку? Відповідь на поверхні - можна підійти до цього питання розумно й економно. Взятися за справу самостійно і спорудити парник з підручних матеріалів - це дуже недороге рішення.

Варіантів може бути декілька, і можна вибрати підходящий. Що стосується підручних матеріалів, то на те вони і «підручні», бо вони вже «під рукою» - поруч. Всі види робіт можна легко виконати своїми руками і самостійно.

Отже, що за матеріали можуть підійти для будівництва парника? Якщо оглянути ділянку хазяйським поглядом, то напевно знайдуться матеріали, які не затребувані і лежать без діла. Всі ці матеріали можуть бути придатні для зведення теплиці:

 1. дерев'яний брус або дошки
 2. мішки
 3. стеклоарматура
 4. пластикові пляшки
 5. труби із пластику
 6. сітка для огорожі
 7. гілки

Перше на що слід звернути особливу увагу - це міцність парника. Це найважливіша складова у зведенні. Зламані арки і опори можуть придавити рослини і зламати їх, але, що ще гірше, господарі теплиці можуть запросто отримати серйозні травми, якщо теплиця недостатньо надійна.

Другий, не менш важливе питання - це стійкість будівлі. Якщо в непогожу вітряну погоду парник відлетить з ділянки на сусідський, як вирваний з рук поривом вітру парасольку, то це не додасть у ваше життя радість і не додасть гарного настрою. Тому про стійкість конструкції необхідно подбати.

Третім пунктом буде гладкість основної конструкції, тому що якщо вона буде недостатньо гладкою, то укрывная плівка може розірватися. Нескінченна купівля та заміна укривний плівки зробить відчутну пролом у бюджеті.

 

Тепер мова піде безпосередньо про саму плівці, а, точніше, про її проникність для всіх спектрів квітів. Це теж важливе питання, від якого буде залежати врожайність. Червоний спектр відповідає за вегетативний період рослин, синій спектр відповідає за плодоутворення. Головне, не забувати про простому законі оптики покриття буде відштовхувати той кольоровий спектр, в який воно забарвлене.

Також необхідно подбати про відсутність протягів, так як це може негативно позначитися на саджанцях.

Одним із фундаментальних питань є безпека матеріалів. Деякі види з них здатні при нагріванні виділяти шкідливі для людини речовини. Ризик у таких питаннях недоречний. В парнику - земля, в ній рослини, їх вживають в їжу. А їжа має бути здоровою! матеріали для парника повинні бути максимально екологічно чисті.

У зв'язку з особливістю пристрою і принципу парників і теплиць в цих будівлях завжди підвищена вологість. А це означає ймовірність корозії металу або гниття деревини. Усього цього можна уникнути дуже просто. Досить провести обробку дерев'яних елементів спеціальним складом, а металевих деталей спеціальною фарбою. Альтернативою обробці буде використання матеріалів цього не потребують - це, наприклад, водопровідні труби.

Визначившись з матеріалом і планом конструкції можна сміливо приступати до монтажу. Як говориться у відомій приказці, що справа майстра боїться!

ВАРІАНТИ ПАРНИКІВ СВОЇМИ РУКАМИ

СТАРІ ВІКНА - НОВЕ ЖИТТЯ

Використання старих віконних систем. Маючи кілька старих вікон можна виготовити теплицю своїми руками з підручних матеріалів. Такий варіант конструкції найпоширеніший і часто зустрічається.Перше, з чого слід починати - це каркас.

Для каркаса встановлюються по кутах і боків вертикальні стійки, які з'єднуються між собою поверху. Після зведення стійок потрібно продумати каркас для покрівлі. Віконні рами, які будуть використовуватися в подальшому, будуть засклені, тому необхідно заздалегідь подбати про те, щоб у покрівлі був ухил. Це важливо, тому що скло не здатне витримати велику кількість снігу та опадів.

 

Коли робота з виготовлення каркаса завершена, можна приступати до монтажу старих віконних рам. Порада: в цілях безпеки потрібно встановлювати вікна без скла, їх можна вставити після завершення всіх робіт.

ГІЛКИ - ВИКОРИСТОВУЄМО ТЕ, ЩО ДАЛА ПРИРОДА

Для парника з гілок згодиться вербова лоза і прути також підійде ліщина або будь молоді, нехрупкие деревця нехвойной породи. Каркас монтується за принципом арки. Знадобляться арматурні кілочки, які забивають в землю. Потім до цих кілочків за допомогою дроту кріпляться прути і лоза. Кожна така арка з'єднується дротом з подальшою аркою. Після завершення робіт з каркасом можна затягувати його плівкою. Самий міцний і довговічний варіант - це армована плівка. Теплиця готова.

ТЕПЛИЦЯ З СТЕКЛОАРМАТУРИ

Такий вид парника буде набагато міцніше попереднього. Монтаж проводиться за таким же принципом що і в теплиці з гілок. Робляться арки для каркаса, міцно зміцнюються за допомогою дроту. Конструкцію затягують плівкою. Робота виконана. Саморобний парник з підручних матеріалів готовий до експлуатації.

ТЕПЛИЦЯ З ТРУБ ПВХ

Для цього виду конструкції, як зрозуміло з назви, необхідні водопровідні труби з матеріалу ПВХ. В цьому випадку дотримується той же принцип арки. Труби нарізають однієї довжини, формують арки, закріплюючи рейками знизу. На землі споруджується конструкція з дерев'яного бруса прямокутної форми. Готові арки з пластикових труб кріпляться до цього готовим, прямокутному основи.

Для того щоб конструкція була міцною і надійною, необхідно скріпити арки збоку і зверху по всій довжині ребрами жорсткості. Конструкцію можна затягувати плівкою. А також є варіант покриття полікарбонатом. Полікарбонат буде виглядати акуратно і красиво, але такий варіант укривного матеріалу буде коштувати не дешево.

СТАЛЕВІ ТРУБИ ДЛЯ ПАРНИКА

Все в господарстві знадобиться. Якщо на ділянці є незатребувані сталеві труби, то їх з успіхом можна використовувати для зведення саморобній теплиці. Принцип нескладний. Труби потрібно зігнути і отримані дуги використовувати. Вирівнюється майданчик для майбутнього парника, визначається його розмір і по його периметру забивають кілочки. Потім, готові арки із сталевих труб надіваються на ці кілочки. Додаткова поперечна труба додасть конструкції теплиці з підручних матеріалів додаткову міцність. Затягуємо плівкою, добре прикріплюємо її і готово.

 

МЕТАЛЕВА СІТКА ДЛЯ ТЕПЛИЦІ

Для парника з сітки потрібно, як і в інших випадках, підготувати підставу. Фундамент може бути виконаний з дерев'яного бруса. Встановлюються металеві дуги або будь-які інші - вони будуть підтримувати сітку. Натягується сітка, яка потім покривається укривний плівкою. Для того щоб в парнику було тепло з боків можна укласти брикети соломи - зовні.

ПЛАСТИКОВІ ПЛЯШКИ - ОРИГІНАЛЬНЕ РІШЕННЯ

Так, це зовсім не жарт. Такий варіант відмінний приклад того, як зробити парник своїми руками з підручних матеріалів. Симпатичне будову можна створити за допомогою звичайних пластикових пляшок. Така теплиця, крім своєї оригінальності, буде відрізнятися ще легкістю і теплом.

Пляшки можна використовувати в двох варіантах: цілі і розрізають на пластини. В цілому у вигляді пляшок відрізають денце і за принципом складання - одна в одну, створюються такі труби. Для ще більшої надійності між ними протягується міцна капронова нитка. Потім, ці пластикові труби кріпляться на каркас з дерев'яних дощок.

Пластини з пляшок виготовити нескладно. У пляшки обрізається шийку і дно, Отриманий циліндр теж розрізається і розгортається. Для того щоб вирівняти готові розрізані пластини можна пропрасувати їх за допомогою праски, але робити це потрібно через дуже щільний папір, так пластик не оплавитися. Потім готові, рівні пластинки кріпляться до дерев'яного каркасу, за принципом черепиці - внапуск. Щоб світло в парнику був розсіяним, то потрібно чергувати пластини за кольором. У цьому випадку розподіл світла буде ідеальним.

Каркас для такого парника може бути досить легким, тому що пластини або самі пляшки мають дуже невелику вагу. Конструкцію каркаса можна виготовити з дерев'яних дощок, а підстава виконати з бруса.

Щоб парник став ще тепліше, можна накрити його зверху укривний плівкою. Таке додаткове утеплення дозволить виростити овочі та зелень у найбільш ранні терміни.