З часів глибокої давнини і до сьогодення вишитий рушник є невід'ємною складовою народного побуту, окрасою житла, неодмінним атрибутом весільних обрядів, важливих подій у житті кожного українця. Напевно, нема іншої такої речі, яка була б наділена таким символізмом.

Колись рушник супроводжував людину протягом усього життя: від моменту, коли в нього загортали немовля, і до часу, коли з рушниками проводжали людину в останню путь. Коли хрестили дитину, то несли її на вишитому рушнику в храм, причому вишитий він мав бути тільки світлими, яскравими кольорами, що символізувало щасливий майбутній життевий шлях.

Важливу роль відігравав рушник у весільній обрядовості, як один із найважливіших атрибутів. Саме він вважався символом сімейного щастя, тому рушник з вінчання пара зберігала впродовж всього життя.

Вишитий рушник для нашого народу — справжній оберіг, до якого ставляться, як до святині. Від вишитого рушника завжди йде позитивна енергетика. Цей витвір народного мистецтва вишивався тільки з гарним настроєм, із вірою, надією та любов’ю. І на добро.

У деяких місцевостях зберігається й донині стародавній звичай перев’язувати рушником придорожні хрести. Як і колись, за нормами поведінки, їх не займають, і лише після того, як вони зовсім знищаться дощем або вітром, прив’язують новий рушник.

Дорогих гостей зустрічають хлібом-сіллю, що лежить на вишитому рушнику. Це являє собою вираження гостинності, поваги, щедрості.

Особливо шанобливе ставлення до хліба вимагає, щоб він лежав на покритому рушником столі, святковим вишитим рушником вкривають паски, несучи їх до церкви на Великдень святити, а також прикрашають весільний коровай.

В теперішній час традиції вишивки зазнали невеличких трансформацій, суспільство вигадало багато нових сучасних матеріалів для рукоділля. Модною стала вишивка не тільки нитками, але й бісером. На Великдень кошики прикривають рушниками, вишитими блискучими бісеринками.

Якщо ви тільки вирішили приєднатися до підтримки національних традицій, але ще не маєте сучасного українського рушника — завітайте до інтернет-магазину «Барвиста Вишиванка». В нашому каталозі представлені найцікавіші заготовки для вишивки бісером та нитками. Весільні та великодні рушники, серветки, скатертини, вишивка ікон бісером, заготовки під вишивку картин та одягу .

Для тих, хто не має досвіду, але має бажання спробувати вишивати бісером , ми зібрали важливі поради, які ви знайдете на нашому сайті. Крім того, при замовленні вишивки з бісеру в кожному комплекті «Барвиста Вишиванка» додається детальна інструкція та рекомендації.

Спеціально до свята Великодня представлена серія заготовок для вишивки бісером мініатюр у вигляді писанки. Така оригінальна дрібничка, вишита власноруч, стане приємним подарунком або просто яскравим святковим декором у вашій оселі.

Підтримуйте українські традиції та вишивайте свої шедеври разом з нами.