На багатьох приватних господарствах і дачах можна побачити парники, в яких вирощуються улюблені всіма огірки. Це можуть бути маленькі, вкриті плівкою огуречники або більш масивні конструкції з полікарбонату. Парник для огірків можна придбати або зробити своїми руками. З чого і як можна зробити конструкцію, а також, як створити в ній підходить для вирощування овочів мікроклімат, ми детально розповімо в нашій статті.

ЗМІСТ МАТЕРІАЛУ:

1. Види парників для огірків.
1.1 Галерея: парник для огірків (25 фото).
1.2 Види конструкцій.
2. Як вибрати місце для парника?
3. Простий парник своїми руками.
4. Дерев'яний парник своїми руками.
5. Функціональний парник «Метелик».
6. Парник з віконних рам.
7. Парники для огірків з пластикових пляшок.
8. Високі теплиці для огірків.
9. Пристрій парника для огірків.

ВИДИ ПАРНИКІВ ДЛЯ ОГІРКІВ.

В установленому на дачі парнику або теплиці створюється відповідний для вирощування овочів мікроклімат. В низ культури захищаються від заморозків і палючого сонця. На невеликих дачних ділянках встановлюються маленькі огуречники, якщо дозволяє площа, то можна зробити теплицю для огірків своїми руками.

Матеріали для будівництва каркаса парника можуть бути різними:

дерево;
труби ПВХ;
арматура зі склопластику;
металевий круглий профіль;
віконні рами.

Зверху конструкцію можна покрити звичайної поліетиленової плівкою, склом, полікарбонатом, спанбондом, лутрасілом.

В залежності від технології пристрою, парники і теплиці поділяються за видом обігріву.

ТАКОЖ РЕКОМЕНДУЄМО ПРОЧИТАТИ:
Як побудувати теплицю-піраміду на дачі своїми руками
Застосування нітрату кальцію
Конструкція теплиці для зимового вирощування
Вирощування огірків взимку в домашніх умовах

Холодні – в таких конструкціях температура повітря повністю залежить від погодних умов. Нагріваються вони від сонячного тепла.
Напівтеплі огуречники заповнюються окисляющимся біопаливом, яке виділяє тепло. Найчастіше в якості біопалива використовується гній, змішаний з опалим листям, соломою, тирсою або землею.
Теплими роблять найчастіше теплиці, на дно яких укладається спеціальний обігрівальний електричний кабель, прикритий зверху поживним грунтом. Великі зимові конструкції обігрівати можна і іншими способами.

ВИДИ КОНСТРУКЦІЙ.

Простий парник або зимову велику теплицю можна зробити своїми руками, вибравши попередньо розмір та вигляд конструкції:

Простий дугоподібний огірочник – найбільш часто зустрічаються утеплені конструкції для вирощування овочів. Їх каркас може бути зроблений з дуг, які кріпляться до дерев'яної рами або просто встромляються в землю. Для каркаса використовуються поліпропіленові труби або металева арматура. Покривається він поліетиленовою плівкою або спеціальним матеріалом.
Дерев'яний мобільний. Із дерев'яних планок або брусків можна побудувати простий в монтажі переносний парник. Збирається він з решіток, які збиваються з дерев'яних рейок. Решітки впираються один на одного, скріплюються і вкривається товстою плівкою.
З віконних рам. Каркас виконується з старих рам для вікон, що дуже практично і недорого.
Стаціонарний дерев'яний огірочник. На дерев'яну основу-короб встановлюється каркас з брусків, який можна вкрити полікарбонатом або плівкою. Таку споруду можна зробити невеликим і встановити його в будь-якому місці ділянки.
Металева конструкція є найбільш довговічною. Виконується вона з труб або куточка. Елементи скріплюються зварюванням або болтовими з'єднаннями.

Читайте також: Сорти огірків для теплиці з полікарбонату.

Якого б розміру і форми не був обраний парник для огірків, в першу чергу, йому необхідно підібрати підходяще для вирощуваних рослин місце на ділянці.

ЯК ВИБРАТИ МІСЦЕ ДЛЯ ПАРНИКА?

Рослини повинні отримувати протягом всього дня максимум сонячних променів і бути захищені від вітру. Тому ділянка вибирається добре освітлений, а парник встановлюється з сходу на захід. Краще всього розташувати його поряд з якою-небудь спорудою, яка буде захищати огірочник від вітру.

Щоб не було застою і скупчення після дощу води, місце під теплицю повинно бути на невеликому узвишші.

Якщо він буде використовуватися сезонно, то фундамент можна не робити. Якщо задумано побудувати зимовий парник, який буде використовуватися круглий рік, то необхідно гарне підгрунтя. Споруджується вона з щебеню, який укладається на дно ями глибиною в один метр, і посилюється армованою сіткою або арматурою.

ПРОСТИЙ ПАРНИК СВОЇМИ РУКАМИ.

За допомогою підручних матеріалів можна швидко спорудити плівковий парник, який вийде зручним і буде легко демонтуватися. Для його споруди використовуються дуги з дроту або труб, дошки і плівка товщиною в 120-200 мм Максимальний розмір невеликих парників – 3-4 метри в довжину і 2 метри в ширину.

Процес виготовлення:

Навколо майбутньої грядки з дощок роблять невеликий каркас, в якому по всій довжині через кожні 50-60 см необхідно просвердлити отвори. Вони потрібні для закріплення дуг.
Для додання жорсткості каркасу, дуги у верхніх точках рекомендується з'єднати металевим дротом.
З одного боку парника плівка жорстко фіксується, а з іншого - її можна притиснути дошками до землі, камінням або цеглою. Короткі краю поліетилену можна закріпити за допомогою кілочків.

Простий парник готовий до експлуатації. У процесі вирощування в ньому огірків достатньо буде відвертати один кінець плівки, щоб поливати, провітрювати і доглядати за овочами.

ДЕРЕВ'ЯНИЙ ПАРНИК СВОЇМИ РУКАМИ.
Для побудови знадобиться підготувати:

шуруповерт;
рубанок;
колоди або дошки для основи;
пісок і гравій;
дерев'яні бруски 20х40 для даху і 40х50 для каркаса;
саморізи по дереву;
поліетиленова плівка;
стільниковий полікарбонат в 10 мм завтовшки.

Етапи робіт:

За розмірами парника риється траншея шириною 2 метри і глибиною 0,7 метрів. Щоб не сповзала земля, до дна траншея повинна трохи звужуватися.
Дно підстави засипається піском і гравієм, які будуть виконувати гідроізоляційну функцію. Зверху укладається ще два шари – біопаливо і 30 см поживного грунту.
Тепер з колод чи дощок можна встановити основу, зверху якого з кроком в один метр кріпляться стійки.
На висоті один метр по периметру каркаса з дерев'яних брусків робиться обв'язка. Кріпляться вони за допомогою саморізів. Бруски попередньо рекомендується обробити антисептиком.
З брусів 20х40 своїми руками виконується двосхилий дах. При загальній висоті парника в 1,25 см повинен вийти скат з кутом в 30 градусів довжиною 0,5 метрів.
До боковин парника кріпляться листи полікарбонату, а дах ховається простий міцною поліетиленовою плівкою. Всі елементи кріпляться саморізами, під які підкладаються алюмінієві шайби. У цьому випадку в місцях кріплення плівка не порветься, а полікарбонат не розтріснеться.

Читайте також: Кращі сорти огірків для відкритого грунту і теплиць

Такий парник виходить не дуже великим, але зручним для вирощування огірків.

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ПАРНИК «МЕТЕЛИК».

Дуже популярна серед дачників конструкція – «Метелик», яка дозволяє підходити до грядок з будь-якої сторони, що дуже зручно при догляді за рослинами.

Парник-метелик відмінно провітрюється і здатний витримати будь-яку негоду. Зовні – це маленький будиночок з двосхилим дахом, який піднімається з обох сторін.

Процес виготовлення:

На обраному ділянці риється котлован глибиною до 0,6 метрів, в якому встановлюється каркас з арматури і бетонний фундамент.
Борти можна зробити засклені або з суцільної дошки. Суцільні до фундаменту кріпляться за допомогою куточків, а для відкидних використовуються рояльні або дверні петлі.
В два ряди по центру конструкції встановлюються металеві або дерев'яні опори.
По довжині борту виготовляється верхня частина, монтаж якої відбувається на стовпчиках.
З допомогою будь-яких петель до верхньої частини кріпляться бокові рами.
У відкритому стані рами буде притримувати U -образні скоби, які слід встановити на упорах з бруса і встановити ці елементи на бортах.

Для укриття такого парника можна використовувати поліетиленову плівку, полікарбонат або скло.

ПАРНИК З ВІКОННИХ РАМ.

Сьогодні багато міняють свої дерев'яні вікна на нові пластикові. Старі дерев'яні рами можна не викидати, а використовувати їх для спорудження парника. Крім рам, необхідно підготувати колоди, дошки та цеглу.

Етапи виготовлення:

Дерев'яні елементи обробляються відпрацюванням машинного масла, бітумною мастикою чи спеціальними антисептичними розчинами.
Для холодного парника під фундамент досить викопати неглибоку траншею, а для полутеплого влаштовується канава під біопаливо.
З цегли робиться фундамент, на який укладається брус.
З внутрішньої сторони бруса вертикально дошки встановлюються з кроком, який повинен бути менше ширини рам.
До зовнішньої сторони вертикально встановлених опор горизонтально кріпляться дошки. Торці горизонтальних і вертикальних елементів поєднуються.
У формі мініатюрного будиночка монтуються крокви.
З допомогою саморезов до підготовленого каркаса кріпляться рами. Кілька з них можна зробити відкриваються, для чого кріплення повинно проводитися на петлі.

Дуже добре, якщо віконні рами засклені. Якщо немає, то їх можна обтягнути плівкою або засклити.

ПАРНИКИ ДЛЯ ОГІРКІВ З ПЛАСТИКОВИХ ПЛЯШОК.

Вода і багато напої сьогодні продаються в пластикових пляшках, які можна використовувати для виготовлення різних виробів. Деякі умільці споруджують з них у себе на дачі парники. Щоб огуречники надходило більше світла, темні пляшки краще не використовувати.
Читайте також: Як виготовити шпалеру для огірків своїми руками

Для забезпечення парнику жорсткості необхідно зробити дерев'яний каркас, який можна спорудити з підручних матеріалів. Обшивається він пластиковими прямокутниками з пляшок. Для цього у ємностей відрізається шийку і дно, середня частина розрізається знизу вгору і розправляється. Отримані елементи зшиваються за допомогою дроту і будівельним степлером кріпляться до каркаса. Дах рекомендується покрити додатковим шаром з плівки, оскільки з'єднання дротом будуть негерметичними.

ВИСОКІ ТЕПЛИЦІ ДЛЯ ОГІРКІВ.

Щоб овочі можна було вирощувати протягом усього року, своїми руками слід побудувати грунтовне споруда у вигляді теплиці. Від парника вона відрізняється наступними моментами:

Встановлюється на стаціонарному місці на довгі роки. У той час як невеликі огуречники можна демонтувати і переносити.
Під високу конструкцію потрібно грунтовний фундамент.
Розміри теплиці набагато більше парника.
Покриття зимової конструкції повинно бути міцним і стійким до мінусових температур.

Будівництво такої конструкції вимагає чимало сил і вкладень. Вона повинна бути виконана з дотриманням правил техніки безпеки.

Зимова теплиця для огірків включає в себе:

фундамент;
покриває полотно;
каркас;
двері;
фрамуги для провітрювання;
кронштейни;
систему поливу;
обігрів;
освітлення.

При вирощуванні огірків дуже важливо освітлення, тому електромонтажних робіт слід приділити особливу увагу. Для зимових теплиць необхідно ретельно вибрати відповідну систему обігріву.

В якісно виконаної і правильно обладнаної своїми руками конструкції можна буде вирощувати круглий рік будь-які овочі і зелень.

ПРИСТРІЙ ПАРНИКА ДЛЯ ОГІРКІВ.

Простір усередині невеликого парника або теплиці високої слід використовувати раціонально, дотримуючись наступні рекомендації:

Для хорошого росту рослин потрібна підвищена вологість повітря, тому використовувані для будівництва матеріали і конструкції доріжки повинні бути стійкі до підвищених температур і вологи.
Велику увагу слід приділяти поживного грунту, в якому будуть рости овочі. Він не повинен бути надмірно вологим, особливо в зимову пору року.
Всі дерев'яні елементи рекомендується обробляти спеціальними антисептичними складами. В умовах підвищеної вологості така обробка дозволить уникнути їх гниття.
Для грядок необхідно зробити огорожі, щоб обмежити місця посадок і проходи.
У середніх за розміром парниках і теплицях внутрішній простір можна розділити на дві рівні частини, де посередині буде доріжка, а по боках – грядки.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, можна буде уникнути багатьох проблем при експлуатації парника або теплиці.

Існує багато варіантів парників для огірків, які можна побудувати своїми руками. Маючи трохи досвіду в будівництві і бажання, можна спорудити у себе на дачі огірочник або навіть високу зимову теплицю.