Джекоб Митлайдер - заслужений американський сільськогосподарський спеціаліст і садівник, який розробив різні агротехніки вирощування овочів і фруктів, а також придумав цікаві конструкції теплиць і парників, отримали популярність в різних країнах світу. Така теплиця, відома як американка, відрізняється простотою конструкції, покращує врожайність і дозволяє істотно спростити догляд за вирощуваними овочами та фруктами.

Розповімо вам детальніше про те, що ж являє собою теплиця з Митлайдеру і як виконати її своїми руками.

ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ ТЕПЛИЦІ МИТЛАЙДЕРОВСКОЇ.

Впізнати таку теплицю можна за оригінальною формою покрівлі, яка виконується двосхилим з різним нахилом скатів. Дах не змикається в конику, тому скати розташовуються на різній висоті і кріпляться на двох тросах. Виконаний каркас може покриватися плівкою або полікарбонатом, що дозволяє істотно знизити витрати на експлуатацію подібних конструкцій.

Вентиляційні отвори розташовуються по всій довжині, що гарантує інтенсивний і рівномірний повітрообмін, без застосування додаткового обладнання для вентиляції. Вікна виходять на південну сторону, що, в свою чергу, захищає рослини від переохолодження.

Класична конструкція такого парника виконується з дерева, що запобігає появі конденсату. Силові балки і розкоси, які проходять по всьому каркасу, дозволяють гарантувати жорсткість і міцність конструкції. Висота такої теплиці забезпечує комфортні умови роботи в ній.

Якщо говорити про переваги таких теплиці з Митлайдеру, то можна відзначити наступне:

 • Універсальність, що дозволяє з легкістю вирощувати в парниках різні овочі і фрукти.
 • Завдяки оптимальному розташуванню вентиляційних отворів забезпечується природний повітрообмін, рослини отримують необхідну їм кисень, вуглекислий газ, при цьому всередині теплиці підтримується оптимальна температура.
 • Використання відповідних поперечок і опор балок дозволяє гарантувати максимальну міцність конструкції, яка може чинити опір тиску великої маси снігу і сильних поривів вітру.
 • Збірка силового каркаса виконується болтами і саморезами, що дозволяє з легкістю в подальшому перенести її на нове місце, зібрати або розібрати. Дах і стінки можуть виготовлятися у вигляді окремих модулів, які з'єднуються на завершальному етапі будівництва.
 • Висота стін парника дозволяє забезпечити максимальну зручність роботи.
 • Висота і площа підібрана таким чином, що гарантує постійний мікроклімат і найкращі умови для вирощування різноманітних сільськогосподарських культур.
 • Обшивка такого митлайдерского парника виконується в два шари з повітряним прошарком, товщиною близько 50 міліметрів. Це і дозволяє забезпечити чудові показники теплоізоляції.
Читайте також: Теплиця-термос своїми руками в домашніх умовах

РІЗНОВИДИ ТЕПЛИЦЬ ЗА МИТЛАЙДЕРУ.

Класичний варіант теплиці з Митлайдерупередбачає виконання двосхилим покрівлі з вертикальними стінами і одним вентиляційним отвором. Довжина до ширині має співвідношення 1 до 2. В якості покриття можна використовувати полікарбонат та плівку. З переваг такого класичного варіанту зазначимо простоту його конструкції, що дозволяє з легкістю виконати парник своїми руками кожному дачникові-садівникові.

Удосконалена класична конструкція має кілька вентиляційних отворів, що дозволяє суттєво покращити повітрообмін, попереджаючи появу протягів і не допускаючи переохолодження вирощуваних овочів і фруктів.

Аркові теплиці по Митлайдеру мають округлий звід, що дозволяє оптимальним чином розподіляти тепле повітря усередині парника. Каркас такої теплиці арочної виконується з металу або пластику, що дозволяє спростити монтажні роботи.

БУДУЄМО ТЕПЛИЦЮ ПО МИТЛАЙДЕРУ СВОЇМИ РУКАМИ.

Однією з переваг використання таких конструкцій є простота їх облаштування, тому з такою роботою впорається кожен садівник. Потрібно лише якісне креслення такої конструкції, яке з легкістю можна знайти в мережі інтернет.

ВИБИРАЄМО РОЗТАШУВАННЯ ПАРНИКА.

Необхідно правильно визначити місце, де буде розташовуватися така теплиця Митлайдера з полікарбонату. Встановлювати її необхідно на рівній площадці, орієнтуючись по сторони світла. На північ повинен дивитися високий скат даху, а вентиляційні вікна і низький скат орієнтують на південь. Відповідно, торці виходять на схід і захід. Пам'ятайте також про те, що не рекомендується розташовувати таку споруду неподалік від будівель та дерев, які можуть створювати затемнення.

ОБЛАШТУВАННЯ ФУНДАМЕНТУ.

Фундамент може виконуватися:

 • Брусовым.
 • Точковим.
 • Стрічковим.

Найпростіший точковий фундамент розрахований на теплиці малої маси. Можемо порекомендувати використовувати дерев'яні бруси або списи з перетином 100 на 100 міліметрів. Довжина таких брусів повинна становити близько 50 сантиметрів. Великою популярністю користується стрічковий фундамент під теплицю, який заливається з цементу марки М200 і вище, для виготовлення опалубки можуть використовуватися пиломатеріали.

Правильно виконаний стрічковий фундамент здатний витримати суттєві навантаження, при цьому він відрізняється довговічністю і простотою конструкції. По периметру викопуються траншеї, шириною 25 сантиметрів і глибиною близько 50 сантиметрів. Дно утрамбовують, стінки вирівнюють, після чого встановлюють всередину опалубку і заливають бетон. Необхідно лише почекати близько 20 діб, що необхідно для затвердіння підстави, лише після цього можна приступати до спорудження каркаса майбутньої теплиці з вертикальними стінами з полікарбонату.

 

ВИКОНАННЯ ДЕРЕВ'ЯНОГО І ПЛАСТИКОВОГО КАРКАСА.

Спочатку теплиці з Митлайдеру виготовлялися винятковий з дерев'яного каркаса. Сьогодні великою популярністю користується пластиковий профіль, який одночасно стійкий до впливу вологи, міцний і довговічний. Всю необхідну інформацію про конкретних розмірах і пристрої такого каркасу можна буде отримати з відповідного креслення теплиці. Якщо ви плануєте використовувати для цієї роботи брус, то пам'ятайте про необхідність обов'язкової обробки від гниття відповідними просоченнями. З'єднання пластикових і дерев'яних елементів каркасу і покрівлі виконується саморізами і болтами.

ОБШИВКА КАРКАСА ВИКОНАНОГО.

Обшивка теплиці може виконуватися наступними матеріалами:

 • Полікарбонатні листи.
 • Скло.
 • Поліетиленова плівка.

Можемо порекомендувати вам використовувати полікарбонат, аркуші якої мають доступну вартість, відрізняються міцністю, відмінно захищають такий парник від негоди, пропускають сонячне світло і забезпечують необхідне освітлення зростаючим овочам і фруктам. Полікарбонатом така теплиця Митлайдера обшивається зовні, для кріплення слід використовувати звичайні саморізи. Необхідно лише заздалегідь намітити місце такого з'єднання, просвердлити його дрилем і після цього закріпити саморізом.

ВИСНОВОК.

Теплиця з Митлайдеру дозволить підвищити показники урожайності, при цьому забезпечуються оптимальні умови для росту різних овочів і фруктів. Виконати таку теплицю з вертикальними стінками своїми руками не складе праці. В інтернеті можна знайти якісні креслення з розрахунками теплиць з полікарбонату, а їх виконання своїми руками не складе жодних труднощів. Розміри таких парників можуть істотно розрізнятися, необхідно лише провести правильний розрахунок і витримати відповідне співвідношення висоти і площі, що дозволить забезпечити якісний повітрообмін і підтримання оптимальної температури.