Вибір теплиці для своєї ділянки часто ставить у глухий кут багатьох городників. Зараз пропонується широкий асортимент різнопланової продукції, і зробити правильний вибір дуже складно. Інноваційним виробом можна назвати теплицю від заводу Метал-Сервіс «Годувальниця-Розумниця». Така конструкція з відкидним дахом завоювала популярність у любителів вирощувати свіжі овочі ранніх сортів.

 ІСТОРІЯ РОЗРОБКИ.

У регіонах з холодними кліматичними умовами без стаціонарної теплиці неможливо виростити власний урожай багатьох культур. Ці захисні конструкції дозволяють отримати урожай і в тепліших областях.

Велике підприємство в основному займалося металопрокатом, але в 2008 році відкрило своє власне виробництво. Завод став займатися випуском спеціалізованого обладнання та товарів народного споживання. Найбільшу популярність підприємство здобуло завдяки випуску теплиць. Це малогабаритні вироби для дачників і городників.

На самому початку підприємство хотіло запустити випуск одного варіанта теплиць для жителів Новосибірської області. Ідея полягала у створенні моделі теплиці, яка зможе виносити сильні морози цієї місцевості. Ця модель виявилася дуже вдалою і незабаром її запустили в серійне виробництво.

Коли багато садівників змогли протестувати її на своїх ділянках, вона завоювала популярність. В народі її називали «Годувальницею-Розумницею». Такі відгуки надихнули розробників і незабаром вони змогли удосконалити свій виріб. Була розроблена ще одна модель із відкидним верхом. Дах стала відкриватися повністю.

Асортимент підприємства у виробництві теплиць невеликий. Теплиці «Годувальниці-Розумниці» з дахом, що відкривається випускають всього в двох моделях:

 1. Богатирська;
 2. Крабова.


Найбільше позитивних відгуків отримала така теплиця Розумниця з відкотним верхом. У чому секрет її популярності, які у теплиці переваги?
 
ОПИС «ГОДУВАЛЬНИЦІ-РОЗУМНИЦІ».

Така теплиця є не зовсім звичайною, оскільки у неї є свої особливості і переваги. Для багатьох городників і дачників є проблемою зимовий період. Це пов'язано з перепадом температури, коли усередині парника накопичується волога. В результаті утворюється крижана кірка, яка псує укривний матеріал. Дах теплиць часто покривається снігом і може не витримати товстий шар сибірських опадів.

Модель Розумниці, як і інші теплиці заводу виробника, відрізняється підвищеною міцністю каркаса і за 10-бальною шкалою вона отримала максимальну оцінку. Цю конструкцію виготовляють із сталевої квадратної труби перерізом 20 х 20 мм з полімерним покриттям.

Через кожні 100 см арочної конструкції розташовані дуги. Товщина стін теплиці становить 1,5 мм, а ширина виробів 3 метри. Крабові вироби випускають шириною 2 метри. Довжина теплиці може бути від 4 до 10 метрів. Виріб необхідно нарощувати поетапно при необхідності.

У сфері садівництва Розумниця із відкатної дахом стала інноваційним технологічним рішенням. Покриття пропонується в двох варіантах з полікарбонату товщиною 1,2 або 1,4 мм. Її дах є головною особливістю теплиці. На зиму вона відкривається повністю, щоб сніг міг покрити грунт і наситити її вологою. Виріб має по 2 кватирки і двері для провітрювання приміщення. Однак на думку фахівців, вони не дають такого ефективного провітрювання і часто призводять до протягу.
 
Відкидна дах може відкриватися повністю або частково. Це дає можливість провітрювати теплицю по всій площі, а під час дощів поливати рослини природним шляхом. Така особливість позитивно позначається на розвитку теплолюбних рослин.

ПЕРЕВАГИ ТА ОСОБЛИВОСТІ «ГОДУВАЛЬНИЦІ-РОЗУМНИЦІ».

Зручна і сучасна модель теплиці відрізняється дугоподібною формою. Це сприяє кращому розподілу вітру і снігу на поверхні полікарбонату. Конструкція має пористу структуру для формування комфортного мікроклімату всередині. Такі вироби відрізняються складнішою конструкцією з додатковими елементами:

 1. окремий каркас даху;
 2. коліщатка і направляючі;
 3. підсилює поперечним елементом;
 4. лебідкою для зсуву даху;
 5. лиштвою і упором.

 

Теплиця «Годувальниця-Розумниця» із відкатним дахом допоможе дачникам і городникам у вирощуванні рослин і полегшить догляд за ними. Дах за необхідності відкривається з допомогою механізму ручної лебідки. Така конструкція має багато переваг порівняно зі звичайними парниками:

 1. надійність;
 2. проста в експлуатації і складання;
 3. зсувний дах дозволяє провітрювати мінімально з відстані 1-2 см;
 4. опади, які потрапляють через отвір в даху, сприятливо впливають на стан ґрунту і рослин;
 5. за допомогою відкритої кришки відбувається природне запилення;
 6. може витримувати пориви вітру до 30 м/с.


ПОРАДИ ПО УСТАНОВЦІ І ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Перш ніж приступити до купівлі вироби, необхідно виконати кілька підготовчих кроків. Для початку слід визначитися з місцем установки. Бажано вибрати сонячну і безвітряну зону. Обов'язково необхідно подумати про розміри і форму конструкції. Розміри будуть залежати від місця розташування і вирощування культур. Після цього варто визначитися з вибором покриття і матеріалом каркаса. Якщо всі питання зрозумілі, тоді можна замовляти виріб.
 
Зібрати Розумницю можуть фахівці, але в цьому випадку вона обійдеться набагато дорожче. Найпростіше зібрати і встановити її самостійно. Модель збирають згідно інструкції. Вона не займає багато місця на дачній ділянці і гармонійно вписується в присадибний ландшафт. Однак, самостійний процес збірки дуже копіткий.

Рекомендується встановлювати теплицю у відкритий грунт з капітальним фундаментом. Спеціальні бури-анкери забезпечать надійність кріплення. Розташовувати найкраще теплицю довгою стороною на південь. Дерева і навколишні будівлі не повинні створювати тінь. Не можна вносити власні зміни в конструкцію виробу.

За бажанням Розумниця комплектується автоматичними кватирками та шпалерами для підв'язування рослин. Кріпиться кватирка на верху даху в будь-якому зручному місці, але краще всього це зробити близько до середини коника. Всі лиштви, фіксатори, упори та інші деталі повинні встановлюватися в певні місця, зазначені в інструкції.

Під час експлуатації виробу дуже важливо вчасно відкривати відкатний верх, а також закривати його. Процес відкриття і закриття виконується дуже легко і під силу навіть дитині. Лебідка, за допомогою якої відкривається дах, працює плавно без збоїв.

Подібних виробів у країні випускається зараз досить багато. Однак теплиця «Годувальниця-Розумниця» з відкидним верхом відрізняється своїми характеристиками, використовуваними матеріалами. Це дозволяє застосовувати конструкцію у регіонах з різним кліматом, у тому числі з суворими кліматичними умовами. На вибір вплине тільки товщина стінок.

Така модель парника довго служить, пропускає багато світла, що дозволяє вирощувати різні овочеві культури, квіти.