Реабілітація - це відновлення адекватного фізичного та психологічного стану людини після хвороби чи травми (в даному випадку - після наркотичної залежності). На сьогодні існує безліч реабілітаційних центрів різного типу. Багато центрів працюють на базі монастирів та церков.

Види лікування наркоманії:

1. Детоксикація, антидепресанти, транквілізатори. Лікування наркоманії медичними препаратами - це найперше, що пропонують при зверненні до нарколога. Однак дані препарати позбавляють лише від фізичних проявів наркоманії - ломок та больових відчуттів. Також дані методи сприяють виведенню токсинів та очищенню організму від наркотиків.

2. Народна медицина та лікування вдома. Багато людей, зазвичай це близькі та рідні наркозалежного, прагнуть самотужки допомогти позбутися залежності. При цьому часто застосовують фізичні впливи, які не лікують хворого, а тільки породжують нові страхи. Також часто звертаються за допомогою до так званих цілителів, в надії, що це - найефективніший спосіб позбутися наркоманії. Однак наркозалежність - це не тільки фізична, але й психологічна проблема, яку треба подолати.

3. Санаторії - це хороший варіант для реабілітації хворого, адже у санаторії людина може відпочити, при цьому тут буде постійний нагляд, аби наркоман знову не "зірвався". Однак такий спосіб не дає змоги позбутися потягу до наркотиків.

4. Замісна терапія. Це спосіб, при якому одну наркотичну речовину заміняють іншою.

5. Реабілітаційні центри бувають кількох типів:

- духовні. У таких центрах фахівці працюють над усіма сферами життя людини, допомагаючи залежному повірити у власні сили та світле майбутнє;
- трудові. У такий центр наркозалежний може прийти лише з власної волі. Лікування як такого тут немає, але людина, працюючи, відволікається від думок про наркотики;
- соціальні. У таких центрах лікування відбувається комплексно, тому вони вважаються найбільш ефективними.

6. Клініки та оздоровчі центри з нетрадиційними методами лікування. Такі центри є популярними серед тих людей, чия залежність не піддається іншим методам лікування. Основними методами лікування таких клінік є гіпноз, рефлексотерапія, ксенонова терапія та багато іншого.

7. Наркологічні диспансери та психіатричні лікарні. Тут також надають кваліфіковану комплексну допомогу та можливе стаціонарне лікування.

8. Спільноти Анонімних Наркоманів - дієвий спосіб лише у тому випадку, якщо наркоман сам прагне одужати.

Реабілітація наркозалежних - це комплексний підхід до проблеми, адже наркоманія руйнує не лише здоров’я людини, але й її психологічний та емоційний стан, а також соціальну сферу життя. Тому для ефективності лікування реабілітація наркоманів відбувається в кілька етапів.

1. Фізичне позбавлення від наркотиків. Загалом це медикаментозне лікування хворого з метою виведення усіх токсичних речовин з організму, позбавлення від тяги до наркотиків, ослаблення абстинентного синдрому. Адже фізичні фактори впливають на подальше лікування хворого.

2. Психологічна реабілітація допомагає відновити психологічний стан та емоційну стабільність пацієнта.

3. Соціальна реабілітація допомагає наркозалежному повернутися до суспільства та зайняти певне соціальне місце, адже під час залежності людина "вибивається" з соціуму.

Наркологічний кабінет "Добролюб" - це клініка, в якій здійснюють лікування від алкоголізму та наркоманії. У нас працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть позбутися залежності на будь-якій стадії. Серед фахівців нашого центру є психотерапевти, наркологи, неврологи, психіатри з великим досвідом роботи та відповідними сертифікатами.

Не зволікайте - звертайтеся за кваліфікованою допомогою вже зараз!