Ливарне виробництво - це процеси отримання фасонних виробів або виливок шляхом заливки розплавленого металу у порожнисту форму, яка відтворює форму та розміри майбутньої деталі. Після затвердіння металу у формі отримують виливок, тобто заготовку або деталь. Виливки широко використовують у машинобудуванні, металургії та будівництві.

У процесі отримання виливків використовують обладнання ливарних цехів, а також спеціальне транспортне та технологічне устаткування, яке відноситься до інших галузей, але потрібне для потреб ливарного виробництва.

Виливки бувають різної маси, простої та складної форми, з чавуну, сталі, сплавів міді або алюмінію, цинку, магнію та інші. Особливо ефективне застосування виливок для отримання фасонних виробів складної конфігурації, які неможливо або економічно недоцільно виготовляти іншими методами обробки металів (тиском, зварюванням, різанням), а також для виробів з малопластичних металів та сплавів.

При всій різноманітності засобів лиття, які склалися за довгий період розвитку його технології, принципова схема технологічного процесу лиття практично не змінилася за більш ніж 70 віків його розвитку та включає чотири основних етапи: плавка металу, виготовлення форми, заливка рідкого металу у форму та витягання виливки із затверділої форми.

Лиття у піщано-глиняні форми є найбільш розповсюдженим та відносно простим способом отримати виплавки. Такі форми можуть бути виготовлені прямо у грунті або по шаблонах у спеціальних ящиках та моделях. Модельна оснастка - пристосування, за допомогою якого виготовляють форми та стрижні. Її виготовляють з дерева, пласмаси та металу в залежності від умов виробництва та вимог до виливки у відношенні точності розмірів та чистоти поверхні.

Разом із литтям у разові піщанисто-глиняні форми також зростає питома вага виливок, які отримують спеціальними засобами лиття, до яких відносять лиття:

•у постійні металеві форми (кокіль);

• відцентрове;

• під тиском;

• у тонкостінні разові форми;

• по моделях, що виплавляються;

• коркове або оболонкове;

• електрошлакове лиття.

Представлені спеціальні засоби лиття дозволяють отримувати виливки з більш точними розмірами та з гарною якістю поверхні, що сприяє зменшенню витрат металу та трудомісткості механічної обробки і покращує санітарно-гігієнічні умови та підвищує продуктивність праці.

Купити ливарне обладнання можна в ТОВ «ЗАВОД ТЕРМОЛІТМАШ» за доступними цінами. Ми виготовляємо якісне сталеплавильне та сталеливарне устаткування в Україні, яке є конкурентоспроможним та енергоекономічним, а також здійснюємо ремонт і модернізацію всього металургійного обладнання.

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь за вказаними телефонами.