Більшість людей мають хорошу звичку щорічно відвідувати кладовище і вшановувати пам'ять своїх рідних. Але незнання давніх традицій може призвести до неправильних дій. Насамперед це стосується облаштування місця поховання. Найважливішим символом християнства і перемоги над смертю вважається хрест, який обов'язково має бути на могилі християнина. 

Зазвичай у близьких померлого достатньо часу на обдумування благоустрою могили. Тільки через рік, протягом якого земля могильного поховання потерпить природні зміни і осяде, з'являється можливість встановити пам'ятник. Але багато ревних християн вважають, що поки хрест повністю не зітліє, робити зміни в оздобленні могили і огорожі не варто. Який би час ви не вибрали для встановлення пам'ятника, вам потрібно одразу подумати про надмогильний хрест, адже він є справжньою святинею для кожного вірянина, яка вимагає особливого ставлення.

В жодному разі не можна відносити хрест, який встановлений при похованні, на цвинтарне сміттєзвалище. Викинути хрест-символ перемоги над смертю вважається дуже тяжким гріхом. Також надзвичайно гріховним вчинком вважається продаж хреста, який добре зберігся (або покупка б/у хреста). Металевий або гранітний хрест ви можете розібрати і закопати в надгробок могили. Дерев'яний хрест слід спалити і розвіяти попіл хрестоподібно. 

Як правильно оформити пам'ятники на могилу з хрестом?

Ідеальним варіантом вважається поєднання в огорожі і хреста, і пам'ятника. Категорично не можна робити на хресті якісь надписи, якщо це не епітафія або молитва. Перед хрестом можна встановити невеличкий пам'ятник або намогильник - плиту з датованою інформацією. Також в згоді з християнськими канонами буде установка пам'ятника протилежно від хреста. Якщо хрест знаходиться біля ніг покійного, то пам'ятник, відповідно, в голові.

Навіть якщо ви не хочете виготовляти окремо хрест, то для християнина потрібно зробити хоча б гравіювання. Без наявності зображення хреста пам'ятник є просто глибою мармуру, граніту чи бетону. Не забувайте про це. 

Замовити високоякісний пам'ятник можна в нашому інтернет-магазині "Обеліск-Ритуал". Ми маємо досвід робити понад двадцять три роки, тому точно знаємо, чого хоче клієнт. У нас працюють лише глибоко віруючі люди.

Доставку здійснюємо по всій території Україні. Також займаємося встановленням пам'ятників. Пропонуємо продаж оптом та вроздріб. Виготовляємо хрести, вази, обеліски та інші ритуальні аксесуари. Діють акції та знижки. Серед наших клієнтів - провідні ритуальні агенства країни. 

Запрошуємо до співпраці всіх зацікавлених!