Гра у більярд - дуже популярна і має багато шанувальників. Однак оснащення більярдного залу - це досить складна справа, оскільки приміщення повинне мати певну стилістику та атмосферу.

Чи не найголовнішим елементом для гри у більярд є стіл. Для його виготовлення використовують спеціальні плити, які поділяються на кілька видів. Кожен різновид має свої особливості та характеристики, які є дуже важливими при виборі гральних столів. Матеріал, з якого виготовленна плита для більярдного столу, є визначальним фактором, що впливає на якість та ціну товару.

Перші плити для більярду були виготовлені з дерева. Однак в експлуатації такий матеріал мав значні недоліки, тому йому на заміну прийшли плити з аспідного сланцю. В свій час використовувалися й інші матеріали для більярдного столу (мармур, чавун, граніт), однак вони кришилися та тріскалися.

В наш час найкращими варіантами для плит є ЛДСП, ламінований МДФ, синтетичний граніт (Синтегран), Слейт Технолоджі та Ардезія. Розглянемо кожен матеріал по порядку.

Ламіновані дерево-стружкові плити - ЛДСП. Цей матеріал є найдешевшим серед усіх вище перерахованих. Однак такі плити не вирізняються особливою витривалістю. Низька ударостійкість, високе вологопоглинання, низька щільність матеріалу та легкість такого столу - ці всі чинники негативно впливають на якість гри. До того ж такі столи дуже швидко псуються та втрачають свій зовнішній вигляд.

Ламінований МДФ - цей варіант кращий за ЛДСП, але значно поступається каменю.

Синтегран являє собою плиту з мармурової крихти, залиту епоксидними смолами. Однак такий варіант має неоднакову щільність поверхні та дуже чутливий до вібрацій під час гри.

Слейт Технолоджі або ж асфальтно-піскова плита. Такі плити є однорідними по своїй структурі та легкі в обробці. Їх ціна теж досить прийнятна.

Плити для більярду ардезія виготовлені з натурального сланцю. Цей матеріал вважають найкращим варіантом для виготовлення більярдного столу. Матеріал плити видобувають в Італії та Китаї. Італійський сланець дорожчий, ніж китайський, однак м’якший по структурі. Плити з ардезії створюють більше шуму, однак якщо говорити про їх експлуатаційні характеристики - вони значно кращі.

Отже, обираючи більярдні столи, варто звернути увагу на матеріал, з якого виготовлена плита. Тому актуальним при покупці є співвідношення ціни та якості, адже якісні матеріали не лише забезпечать Вам тривалий термін експлуатації столу, але й гарантують комфортну гру.

На сайті нашої компанії Ви знайдете якісні товари  для більярду, зокрема, більярдні плити, сукно, киї, кулі, трикутники для куль, лузи та багато іншого. Також пропонуємо Вам виготовлення якісних столів на замовлення. Завдяки добре оснащеній технологічній базі та кваліфікованим фахівцям, ми створюємо більярдні столи високої якості. Завітайте на наш сайт та обирайте товари для гри у більярд високої якості за найдоступнішими цінами в Україні!