Красиві тюль гардини - невід’ємний атрибут дизайну приміщень. Без штор чи фіранок приміщення здається порожнім і сумним. Звичайно, для того, щоб штори чи гардини залишалися елегантними та красивими, за ними потрібно доглядати, періодично прати і очищати від пилу. Сьогодні ми поговоримо про правильний догляд за натуральними та синтетичними тканинами для штор.

Натуральні тканини вимагають ретельного та дбайливого ставлення.

Наприклад, шовк не можна прати в гарячій воді, адже він втратить свій блиск, та й термін служби скоротиться вдвічі. Так само його не можна прасувати гарячою праскою. Також не рекомендується сильно віджимати шовк, а тим більше його викручувати. Для сушіння після прання шовкову тканину потрібно акуратно перекинути через горизонтальну перекладину, а після того, як штори висохнуть - обережно попрасувати при дозволеній температурі.

Пофарбовані бавовняні та лляні тканини не можна відбілювати та прати в гарячій воді. Особливість таких тканин полягає в сильній усадці. Щоб уникнути цієї неприємності, потрібно дотримуватися спеціального правила: прасувати відразу після прання - це не дасть тканині відразу деформуватись та дозволить залишити колишні розміри.

Щодо догляду за синтетичними тканинами - тут все простіше, адже синтетика не настільки вимоглива у догляді. Проте все ж таки, якщо ви хочете зберегти ваші штори в хорошій якості якнайдовше, потрібно дотримуватись певних правил:

1. Прати синтетичну тканину можна при температурі не більше 40 градусів, адже при вищій температурі полімерні волокна, які містяться в її складі, змінять свою структуру, що призведе до потьмяніння та втрати блиску.

2. Прасування. Для синтетичних тканин це не обов'язковий етап, адже вони не надто мнуться. Проте якщо ви все ж вирішили попрасувати свої штори - це можна робити відразу після прання. Якщо ж ви не допрасувати тканину до кінця (вона залишилася вологою) - не страшно, адже синтетика не втрачає своїх властивостей: не витягується та не сідає, тому зазвичай штори, виготовлені з поліестеру та нейлону, не втрачають своєї первісної форми.

3. Відбілювання. Синтетичні тканини не переносять відбілювання. Відбілюючі та кисневі засоби для виведення плям можуть зіпсувати колір тканини. Для боротьби з плямами найкраще використовувати звичайне господарське мило - воно ефективно допоможе і при цьому не зіпсує тканину.

Ось такі головні правила щодо догляду за натуральними та синтетичними тканинами для штор.

Якщо ви шукаєте красиві та вишукані штори -завітайте до інтернет-магазину Nochka. На вас чекає широкий асортимент тканин для штор відмінної якості та за доступними цінами.

Купуйте лише найкращі тканини для красивого інтер'єру у нас! Детальнішу інформацію дізнавайтеся за телефонами.