Кілька десятиліть тому популярності стрімко набули газові котли, які більш зручні в обслуговуванні. Але останніми роками, коли ціна на газ зростає ледь не щодня, твердопаливні котли знову стали затребуваними завдяки своїй економічності. Такі котли значно знижують витрати на опалення і при цьому працюють ефективно та продуктивно. Головне - правильно обрати тип котла.

Види котлів твердопаливного типу. Залежно від виду палива, виділяють такі котли твердопаливного типу.

Власне твердопаливні котли. Їх також називають "всеядними". У цих котлах спалюють більше твердого палива, такого як буре вугілля та лігніт, брекети торфяні та вугільні, антрацит. Вони також підходять для різних типів деревини та сміття.

Пелетні котли. Як видно з назви, "їжа" для таких котлів - гранули,  пелети, торф'яне біопаливо, різні види сільськогосподарських та деревних відходів.

Переваги: ефективність 85-90 %, довге горіння на одному завантаженні. Єдиний недолік - це ціна, енергетична залежність і запах палива.

Піролізні твердопаливні котли. Ці котли спалюють сухе біопаливо, деревину, сільськогосподарські відходи, за умови, що вологість не перевищує 20 %. Принцип роботи таких установок полягає у постійному виділенні піролізного газу та його спалюванні. 

Переваги: ефективність 85-92 %, тривале горіння. Недоліки: чутливість до вологості палива.

Поради щодо вибору  та використання твердопаливних котлів

1) Зверніть увагу, що використання деревини низької якості та деревного матеріалу з високим вмістом вологи є неекономічним та неефективним при використанні пелетних котлів. Логічно, що ефективність буде низькою. Тому котли опалення на твердому паливі потрібно вибирати з урахуванням цього чинника. 

2) Необхідно розглянути можливість придбання деревини з максимальною вологістю 20 %. Якщо ви вирішили висушити деревину, то знайте, що для вологості 20 % вам знадобиться спеціальна камера або відкрите, добре провітрюване приміщення для зберігання палива на 3-4 роки або більше. Якщо у вас немає таких варіантів, ви можете придбати звичайні котли для кам'яного вугілля.

3) Краще вибрати котел потужністю на 5-10 кВт більше необхідної. При використанні низькотемпературного палива тепло може виділятися повільніше.

4) Спочатку виберіть паливо, а потім котел. Його краще придбати з вентилятором, особливо якщо у вас старий будинок або слабка тяга.

5) Під час вибору сталевих котлів будьте обережні щодо товщини пластини, з якої виготовлений теплообмінник. Якщо сталь занадто тонка, вона може деформуватися, і корозія почнеться дуже швидко.

Замовити якісні котли ви можете у нашому інтернет-магазині "Укркотлобуд". Виготовляємо котли за новою європейською технологією  Доставка по всій території України. 

Чекаємо ваших дзвінків!