Книги для школи включають у себе багато видів літератури: посібники, підручники, ГДЗ, словники... Безумовно, всі ці книжки є важливими для вивчення різних предметів. Зокрема, для засвоєння курсу літератури використовують хрестоматії.

Хрестоматії дуже допомагають школярам у вивченні української та світової літератур, адже являють собою зібрані в одну книгу твори шкільної програми або рекомендовані до вивчення частини текстів. Скорочені версії творів подано таким чином, щоб не викривлювалося розуміння їх змісту. Без хрестоматії в учня виникає необхідність частих регулярних походів у бібліотеку за книжками автора, творчість якого на даний момент вивчається. При наявності хрестоматії всі необхідні твори під рукою. Окрім того, у хрестоматіях часто розміщують біографії авторів, що поліпшує розуміння творів письменників і поетів через аналіз життєвих обставин, у яких вони творили.

Корисним є і розміщення у хрестоматіях творів для позакласного читання, які розширюють кругозір учнів. Укладачі таких збірок подбали про те, щоб були використані найкращі переклади українською іноземних творів, які добре сприймаються школярами. Проте водночас тексти є оригінальними і не проходили редагування і адаптації. Як додатковий матеріал, у таких посібниках подаються літературознавчі статті і просто корисні факти у рубриках “Це цікаво”. Корисною знахідкою для школярів є рубрики на зразок ”Словник незрозумілих слів”, адже там пояснюються застарілі або специфічні слова, які вживаються у творах і можуть бути незрозумілими для сучасного читача.

Окрім всього вищесказаного, укладачі хрестоматій подбали і про засвоєння учнями прочитаних творів і біографій їх авторів: у кінці розділів подано запитання для повторення. Такі запитання складено у форматі закритих тестів, який часто використовується на державних іспитах, і таким чином полегшується підготовка до ЗНО. Ці ж запитання можуть використовувати і вчителі на уроках для перевірки засвоєння матеріалу учнями під час усних опитувань, самостійних або контрольних робіт.

Також перегляд текстів хрестоматій допомагає вчителям швидко освіжити в голові теми занять, зміст творів, що вивчаються. Таким чином, хрестоматії допомагають дітям легко засвоювати твори програми без витрачання багатьох годин на їх прочитання, а вчителям полегшують підготовку до уроків.

Купити сучасні хрестоматії для шкільних бібліотек можна через інтернет-замовлення у компанії Ukrbook. Купувати у нас не лише зручно та швидко, але й вигідно - для оптових покупців діють приємні знижки, тому не зволікайте і купуйте книги у нас прямо зараз!