Вода потрібна як для потреб гігієни, так і для приготування їжі та інших господарських потреб. Зараз люди поступово відходять від централізованого водопостачання, на заміну якому приходить буріння свердловин на воду в приватних будинках. Розглянемо кілька методів, за допомогою яких виконується ця процедура.

1. Шнекове буріння. Такий спосіб найчастіше використовують для піщаних свердловин. Бурять у цій технології, послуговуючись шнеком: породу виносять наверх лопаті шнека, який являє собою сталеву стрічку, накручену на бурову штангу. За зовнішнім виглядом такий шнек схожий на всім відомий штопор або бур для льоду, який використовують рибалки. Термін буріння свердловини таким способом становить 1-2 дні. Загалом шнековим бурінням споруджують неглибокі свердловини до 50 метрів у м'яких глинистих ґрунтах.

2. Роторний спосіб. Цим методом роблять глибші свердловини, ніж шнековим. Також роторне буріння є найпоширенішим варіантом, ним робляться понад 4/5 свердловин. Принцип спорудження свердловини тут ґрунтується на роботі обертового бура, обертання на який передається через колону бурильних труб з ротора. У свою чергу, цей пристрій має в своїй основі гідравлічні механізми. Буріння за допомогою таких установок дозволяє отримати свердловини глибиною до 300 метрів, а отже, можна знайти й артезіанські підземні води. Окрім того, таким бурінням можна руйнувати і вкраплення гірських порід. Ґрунт зі свердловини вимивається буровим розчином.

3. Колонковий спосіб використовують для буріння розвідувальних свердловин, тому що він передбачає обмеження установки фільтрів у свердловинах. Отож цей спосіб служить для буріння свердловин в потрісканих гірських породах і артезіанських свердловин.

4. Ударно-канатне буріння. Цей вид буріння є давнім, проте він не втратив свого значення. Технологія полягає у вибиванні ґрунту долотом і подальшому його вийманні желонкою. Якщо зустрічаються твердіші породи – збільшують вагу долота, додаючи до нього вантаж. У такий спосіб роботи можна проводити і в кам'янистому ґрунті. Завдяки ударно-канатному бурінню, можна досягати водоносних пластів з їх мінімальним забрудненням. Глибина свердловин може сягати 100 метрів.

5. Комбінованим способом користуються при складних гідрогеологічних умовах, коли неможливо досягти результату лише за допомогою одного методу.

Всі ці методи є в арсеналі компанії "Вікорт". Тому якщо Вам потрібно провести буріння і облаштування свердловин на воду, рекомендуємо звертатися саме до наших професіоналів, які мають неабиякий досвід роботи та гарантують якість виконання робіт. Замовити послуги можна на нашому сайті або за контактними телефонами.