ППУ утеплення – це утеплення за допомогою пінополіуретанів – різних видів газонаповнених пластмас. Тверді види таких пластмас використовуються для звуко- і теплоізоляції, а м’які – для оббивок.

Історія пінополіуретану бере початок ще з довоєнних часів, а саме з далекого 1937-го року. Саме тоді маленька група дослідників лабораторії IG Farben в німецькому місті Леверкузен під керівництвом Отто Баєра перший раз синтезувала нову речовину з цікавими незвичайними характеристиками. Її якості залежали від коефіцієнта змішування поліолу і поліазоцинату та від швидкості проходження реакції між ними. В одному випадку виходив еластичний, гнучкий і легкорозривний матеріал (в лабораторії його називали Perlon U, звідки пішла назва паралон), а в іншому випадку отримували твердий, щільний і міцний матеріал, який виявляв крихкість при згинанні (Igamid U).

Такий науковий винахід обіцяв доволі широкі сфери свого застосування. Тому промислове виробництво нового матеріалу почали налагоджувати швидко – через 3 роки. В 1940-му році в тому ж Леверкузені почали виробляти пінополіуретан в промислових кількостях як ліпнину. Але в зв’язку з тим, що Німеччина брала участь у Другій світовій війні, розвиток пінополіуретанів суттєво сповільнився через перебудову економіки на військові потреби і нестачу сировини.

Тож загалом полімери, а з ними й пінополіуретан до 60-х років розвивалися повільно. Проте трохи згодом, по завершенню війни, економіка почала відновлюватись, а обсяги будівництва зростати, що посприяло росту інтересу до пінополіуретанів. Отже, до 1960 року різні компанії разом виробили більше 50 000 тонн піни.

Власне, Баєр дав значний поштовх хімії полімерів, і дослідження пінополіуретану почали проводити чимало економічно розвинених країн, а також СРСР. У такий спосіб було створено багато видів пінополіуретану різного призначення. Ще більший інтерес до пінополіуретану виник наприкінці 1970-х з приходом у Європу і США енергетичної кризи, зумовленої різким збільшенням рівня цін на нафту. Отже, стало зрозумілим, що необхідно створити масштабні регулюючі програми для доцільного і розумного споживання енергетичних ресурсів у різних галузях. Відтоді стали широко використовувати теплову ізоляцію трубопроводів пінополіуретаном. Труби, ізольовані таким способом, на думку експертів, показали себе впродовж сорока років ефективними в технологічному і економічному розуміннях.

Не втрачає популярності ізоляція ППУ і зараз. Все частіше замовляють її для приватних помешкань. Замовити таку ізоляцію можна у компанії “Едванс”, завдяки чиїм заслугам було утеплено вже чимало споруд.